Deel dit artikel
-

Ook de Lumia 925 zal beleggers niet kunnen bekoren

Of het aandeelhouders zal geruststellen is de vraag, maar Nokia heeft vanochtend in Londen zijn zoveelste Lumia smartphone gelanceerd, dit keer een slankere versie van de Lumia 920.

Meest opvallend aan de Lumia 925 zijn de metalen randen, maar in andere opzichten verschillen de specificaties nauwelijks van zijn voorganger: de camera heeft een resolutie van 8,7 megapixel, maar kan betere foto’s bij slechte lichtomstandigheden maken.

Opnieuw draait de Lumia, die pas in het najaar in Nederland te koop zal zijn, op Windows Phone (8). Het Finse bedrijf besloot twee jaar geleden zijn eigen besturingssysteem Symbian in te ruilen voor die van Windows. In anderhalf jaar tijd werden 18,9 miljoen Lumia-telefoons verkocht, maar die aantallen halen het niet bij de smartphones die Samsung en Apple verkopen. Samsung verkocht 63,7 miljoen smartphones alleen al in het vierde kwartaal van 2012.

Op de meest recente aandeelhoudersvergadering eerder deze maand bleek dat het geduld van beleggers begint op te raken. Een van richtte zich zelfs tot CEO Stephen Elop. ‘Kunt u alstublieft een andere weg kiezen?’ Beleggers hebben hun investering in Nokia in de afgelopen jaren zien verdampen. En met de Lumia-smartphones wil het nog niet echt lukken. De kans dat het nieuwe toestel daarin verandering gaat brengen, is minimaal.

Om video’s van Youtube te kunnen tonen, dienen analytische cookies en tracking cookies geaccepteerd te worden.

Deel dit bericht

4 Reacties

Oli4k

Tja. De naam van dit toestel (9 to 5) impliceert al dat het vooral bedoeld is voor kantoortijgers, raamambtenaren en anderen die stipt om 5 uur het kantoor uit vluchten.

Peter

Vreemd want de 920 staat een stuk boven de generieke toestellen die samsung en apple om de zoveel maanden eruit spugen .

Don van Riet

Nu de vanzelfsprekendheid van een Nokia in zakelijke omgeving verdwenen is, zullen de toestellen op zich het verschil niet gaan maken. De slechte start van Windows 8 in de desktopomgeving helpt ook al niet. Nu wreekt zich de alliantie met Microsoft en hun eigenzinnige keuzes.

Remy Bleijendaal

Jammer dat het maar niet wil lukken…. Het zou fijn zijn als er nog een partij bij komt die de andere twee scherp houden. Ik vind de 920 waanzinnig en gaver dan al die Samsung toestellen (weinig vernieuwend).

Naast de slechte start van Windows 8 blijft de achterstand in content een groot probleem die bijna niet meer overbrugbaar begint te lijken. Ik heb nu een iPhone en zou best over willen stappen op de LUMIA 920, maar dan kan ik meer dan de helft van mijn apps niet meer terugkrijgen….

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond