Deel dit artikel
-

Miljardendeal ABN AMRO en EDS bijna rond

ABN AMRO is vrijwel rond met ICT-dienstverlener EDS over een omvangrijk contract om de IT-operaties bij de bank te verzorgen. De deal, met een geschatte waarde van minstens 1,5 miljard euro, moet voor vijf jaar gelden en in het vierde kwartaal van 2002 zijn afgerond. Het contract is volgens betrokkenen één van de omvangrijkste service-level agreements in de geschiedenis van het bankwezen.

"U mag ons al feliciteren", meldt een woordvoerder van EDS Nederland. Volgens hem moeten alleen nog details worden uitgewerkt. Als het contract wordt getekend gaat de Amerikaanse ICT-dienstverlener alle 2500 servers van ABN AMRO beheren en helpdesk-ondersteuning bieden aan de ruim 20.000 werknemers van het bankconcern.

EDS zal ook de softwaresystemen (waaronder die van de financiële dealingrooms ) van de bank gaan ontwikkelen en beheren. Aan de deal is, inclusief initiële contacten, zo'n 2,5 jaar onderhandelen voorafgegaan. EDS zal alle technologische operaties overnemen van de unit van de bank die diensten aan bedrijven diensten levert op het gebied van commercieel bankieren en geldbeheer. Als onderdeel van het contract zullen ook duizend ABN AMRO-werknemers uit deze unit in dienst treden van EDS.

De waarde van de overeenkomst, die voor vijf jaar moet gelden, bedraagt volgens EDS Nederland minimaal 1,5 miljard euro. "Dat bedrag is het startpunt en kan nog flink oplopen, omdat wij alle mogelijke vormen van IT-dienstverlening bieden", aldus de woordvoerder. Daarmee zou het één van de grootste service-level agreements worden uit de geschiedenis van het bankwezen. Ook zijn er dit jaar nog maar weinig overeenkomsten gesloten op het gebied van IT-dienstverlening die zo omvangrijk zijn.

Wanneer de overeenkomst is afgerond verslaat EDS, dat achter IBM de grootste IT-dienstverlener ter wereld is, behalve 'Big Blue' ook Accenture en Perot Systems, zo meldt persbureau Reuters. Vorig jaar waren contracten met financiële dienstverleners goed voor zeventien procent van de omzet van de Amerikanen. EDS heeft in de financiële sector in Nederland ook AEGON als grote klant, in andere landen van Europa onder meer Deutsche Bank, Lloyds TSB en Banca di Roma.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond