Verlies Tiscali loopt hard op door overnames

Ondanks de hoog opgelopen verliezen, blijft provider Tiscali kijken naar nieuwe overnamekandidaten. Volgens de Financial Times heeft Tiscali haar oog laten vallen op het Britse LineOne en het Duitse Planet Interkom. Over het jaar 2000 leed Tiscali een verlies van 187,9 miljoen euro, achttien keer zoveel als in 1999.
Met name de kosten van overnames en marketing zijn afgelopen jaar hard omhooggeschoten. In 2000 nam Tiscali ondermeer Worldonline over. De kosten voor overnames bedroegen in totaal 106 miljoen euro. Aan marketing werd 38 miljoen euro uitgegeven, terwijl dat in 1999 nog slechts 4,3 miljoen euro was. Daar stond tegenover dat de omzet vervijfvoudigde tot 173,2 miljoen euro. Als de omzet van WOL daarbij zou worden opgeteld, komt de onderneming uit op 407 miljoen euro.
Volgens eigen opgave heeft de provider nu 10,7 miljoen gebruikers, waarvan er 4,9 miljoen tot de actieve gebruikers gerekend mogen worden. Het jaar 2000 werd afgesloten met vier miljoen actieve surfers, door de recent afgeronde overname van Libertysurf is dat nu gestegen tot 4,9 miljoen.
De Financial Times bericht dat ook het Britse LineOne en het Duitse Planet Interkom op de verlanglijst staan van Tiscali. De Italiaanse provider wil dit jaar de omzet meer dan verdubbelen tot een miljard euro. LineOne, eigendom van British Telecom en United Business Media, heeft 350.000 abonnees en moet ongeveer honderd miljoen euro kosten. Planet Interkom van Viag Interkom zou 75 miljoen euro moeten opbrengen. Viag Interkom is op haar beurt weer een dochter van British Telecom
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond