Voedingsbranche wil ook B2B-handel starten

Het blijft maar B2B-platformen regenen. Dit keer is het de beurt aan de voedingsmiddelen-industrie . Vijftig van 's werelds grootste voedingsmiddelenproducenten willen samen met de GMA (Grocery Manufacturers of America) willen alle toeleveranciers aan een platform linken.
Het elektronische marktplein moet een groot samenwerkingsverband worden, waarin voedingsmiddelenproducenten mondiale schaalvoordelen willen realiseren via het Internet. In eerste instantie zullen kopers en verkopers worden samengebracht in een virtuele locatie voor onlineverkoop, vraag-aanbodmechanismen, online acquisitie en verkoop van grondstoffen, verpakkingsmaterialen en overige relevante goederen en diensten.
Tussen de vijftig namen van de deelnemers staan ondermeer Pepsi, Campbell Soup, Sara Lee, Coca Cola, Colgate en Procter & Gamble. "Dit is een unieke gebeurtenis voor de handel. Dankzij de schaalgrootte en de kostenbesparingen zal een volledig nieuwe, open en transparante aanvoerketen ontstaan", aldus Durk Jager, CEO van The Procter & Gamble Company in en persverklaring. "In onze lange geschiedenis hebben we steeds weer gezien dat de industrie en, belangrijker nog, de consument, profiteert van algehele samenwerking."
De deelnemers verwachten in het tweede kwartaal definitief overeenstemming te bereiken over de voorwaarden waaronder de samenwerking zal plaatsvinden, zoals de naam, de eigendomsverhoudingen en de regelingen om de vertrouwelijkheid van bedrijfsinformatie te waarborgen. Om de juiste organisatie-structuur neer te zetten, zal dan een pilotfase worden gestart.
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond