Zylom sluit deal met grootste Duitse internetprovider

Zylom, onderdeel van RealNetworks, gaat games distribueren via T-online, met 15 miljoen klanten de grootste internet service provider van Duitsland. De samenwerking met T-online is een stap op weg naar Europees marktleiderschap, zegt CEO Rutger Peters van Zylom.
Begin februari kocht het Amerikaanse Real Networks het Eindhovens gamesbedrijf Zylom voor een bedrag van 17,2 miljoen. Met de overname wilde RealNetworks groeien op de Europese online-spelletjesmarkt. Zylom is gespecialiseerd in de ontwikkeling en distributie van casual games, eenvoudige online spelletjes die vooral populair zijn onder vrouwen.
Door de overname is het voor Zylom een stuk eenvoudiger geworden om een voet tussen de deur te krijgen bij potentiele partners of adverteerders. “Als zelfstandig bedrijf uit Nederland werd altijd enigszins terughoudend naar ons gekeken. Nu er een groot Amerikaans bedrijf achter ons staat, is die houding veranderd,” zegt Zylom CEO Peters tegen Emerce. Zo voerde Zylom al langere tijd gesprekken met T-Online, maar leidde dat eerder niet tot concrete samenwerking. “Ze werken nu met ons samen omdat er een beursgenoteerd Amerikaans bedrijf achter ons staat.”
T-online zal de games van Zylom distribueren via zijn OnSpiele portal, en de premium download content via www.gamesload.de.
Zylom heeft een grote mate van zelfstandigheid behouden na de overname, zegt Peters. “Onze bedrijfscultuur is niet veranderd. Het enige verschil is dat wij nu rapporteren aan Amerika.” Op dit moment heeft Zylom 65 mensen in dienst, waaronder 8 mensen die werken voor de Europese vestiging van RealArcade (het games onderdeel van RealNetworks) in Londen. RealArcade rapporteert aan Zylom, zegt Peters. Het Nederlandse management van Zylom is na de overname blijven zitten.
Advertentiemodel
Op dit moment komt ruim negentig procent van de inkomsten van Zylom uit premium games, spelletjes met meer mogelijkheden dan de gratis variant. De gamer betaalt eenmalig een bedrag voor de premium games. Ongeveer twee procent van de Zylom-doelgroep, betaalt voor spelen. Om minder afhankelijk te zijn van de premium games, introduceert Zylom in september een abonnementsvorm, waarbij spelers zich voor een kleine 20 euro per maand kunnen abonneren op ruim honderd premium games.
Zylom wil ook meer gaan verdienen aan advertenties. Kost na de overname door RealNetworks opende het bedrijf een verkoopkantoor in Duitsland en het Verenigd Koninkrijk om adverteerders in beide markten te werven. Peters verwacht dat de dominantie van het premium model de komende jaren zal plaatsmaken voor een evenwichtiger plaatje waarbij advertenties voor vijftig procent van de inkomsten kunnen zorgen.
Deel dit bericht
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond
1 Reacties
SPILL GROUP
Meer en meer worden abonnements vormen binnen de games-industrie belangrijker. Los van de directe communicatie met je eigen doelgroep kun je ook goed games testen en kunnen adverteerders nog 'strakker' (meer passend zeg maar) hun boodschap overbrengen. Gamers accepteren advertising? dat is de hamvraag…