Ctac migreert SAP Retail ERP-omgeving naar SAP HANA

’s-Hertogenbosch, 24 september 2013 – ICT Solution Provider Ctac heeft haar SAP Retail oplossing ’Fit4Retail‘ gemigreerd naar het SAP HANA-platform.
Fit4Retail voor HANA biedt klanten, naast 23 door SAP geoptimaliseerde scenario’s, ook door Ctac geoptimaliseerde scenario’s, zoals herverdelen, replenishment en allocatie berekening. Fit4Retail for HANA maakt het voor kleine en middelgrote retailers mogelijk om meer informatie uit hun Big Data te halen. Hierdoor kunnen ze realtime prognoses opstellen en inspelen op marktontwikkelingen en klantwensen. Dit levert een aanzienlijk concurrentievoordeel op.
Elke twee jaar verdubbelt de data die mondiaal wordt opgeslagen. Inmiddels hebben bedrijven en consumenten samen zo’n 3,8 zetabyte aan digitale gegevens verzameld. Om uit die gestructureerde en ongestructureerde data patronen en correlaties te distilleren, was tot nu toe alleen voorbehouden aan grote bedrijven. SAP HANA is een in-memory techniek die de verwerkingssnelheid van een SAP systeem met een factor 1.000 kan verhogen. Bedrijven nemen veel beslissingen op basis van informatie die een dag oud is, omdat ze ’s nachts batch runs verwerken. Met SAP HANA is het mogelijk om deze informatie direct beschikbaar te hebben.
De migratie van Fit4Retail naar het SAP HANA-platform opent een groot aantal mogelijkheden voor het verzamelen van relevante informatie. In een aantal gevallen maakt deze migratie zelfs een apart SAP Business Warehouse-systeem overbodig. Dit omdat Ctac dankzij HANA Analytic Foundation operationele rapportages heeft toegevoegd. Ctac biedt het Fit4Retail-platform aan klanten aan op basis van Ctac Cloud Services of on-premise.
“SAP HANA is echt een quantum leap voor bedrijfsprocessen. Ondernemen is vooruitzien en dat is precies wat deze technologie mogelijk maakt, realtime”, zegt Léon van den Bogaert, directeur Innovatie bij Ctac. “SAP HANA is een enabler om bedrijfsprocessen radicaal te innoveren. Een voorbeeld hiervan is het herbevoorraden van winkels. Voorheen vond herbevoorrading van winkels plaats op basis van de informatie van de dag ervoor. Op het moment dat SAP HANA wordt ingezet, kan een retailer zelfs tot net voor het moment dat de vrachtwagens gaan rijden bepalen welke goederenbenodigd zijn. Met name rond acties kan deze wendbaarheid een enorm voordeel opleveren. Wij hebben op het hoofdkantoor van Ctac in Den Bosch een werkend SAP Fit4Retail-systeem staan, draaiend op het SAP HANA-platform. Ik nodig alle ondernemers uit om langs te komen en samen met ons na te denken over hoe hun business het meeste profijt kan halen uit deze oplossing.”
##
Over Ctac
Ctac helpt als innovatieve ICT Solution Provider klanten bij het realiseren van hun ambities. Dat doen we door het ontwikkelen en implementeren van industriegerichte oplossingen die exact inspelen op de bedrijfsprocessen van klanten in uiteenlopende markten. Met een passie voor technologie en een scherp oog voor bedrijfsprocessen werken we dagelijks op het snijvlak van business en ICT. De industriespecifieke totaaloplossingen voor onder meer retail, wholesale, real estate en charity zijn samen met klanten ontwikkeld. We completeren onze industriespecifieke composed solutions met een volwaardig pakket van diensten, variërend van businessconsultancy tot managed services en softwareontwikkeling tot diensten als mobility, in-memory computing en cloud. Daarbij kiezen we altijd voor een professionele benadering, een innovatieve invalshoek en transparant, persoonlijk contact.
Ctac is genoteerd aan Euronext Amsterdam (ticker: CTAC). Bij het bedrijf werken per ultimo juni 2013 476 medewerkers. Het hoofdkantoor is gevestigd in ’s-Hertogenbosch. Ctac is daarnaast ook actief in België en Frankrijk. Voor meer informatie: www.ctac.nl.
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.