Esports Team Twente timmert aan de weg

Een jaar geleden werd het Esports Team Twente (ETT) opgericht als het nieuwste officiële UT-studententeam. Door COVID hadden ze een moeilijke start, maar het team heeft zich inmiddels gevestigd als opkomende parel midden in het Nederlandse gaming- en esports netwerk. Tot nu toe hebben al meer dan 30 studenten gewerkt voor ETT in een breed scala aan functies, van managers tot ontwerpers, van atleten tot onderzoekers.
VAN WETENSCHAPPELIJK ONDERZOEK NAAR MAATSCHAPPELIJKE WAARDE
Kennisoverdracht tussen de Universiteit Twente en de samenleving is een van de belangrijkste doelen van de UT. Daarom gebruikt het team zijn kennis en expertise om een verschil te maken in de wereld. Het beste voorbeeld hiervan is de samenwerking met de Koninklijke Marine bij het toepassen van lessen uit esports om bij te dragen aan de opleiding van legerpersoneel.
Games bieden een reproduceerbare, stressvolle omgeving waar teams moeten manoeuvreren in complexe missies om te winnen; een ideale situatie om team- en communicatieve vaardigheden, zoals leiderschap of besluitvorming, te testen en op te leiden. Samen met het Esportslab, onder leiding van Guido Bruinsma, werkt ETT aan de ontwikkeling van een workshop die gaming effectief gaat inzetten om dergelijke vaardigheden te trainen voor trainingstoepassingen.
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.