Industry Wire

Geplaatst door Wunderman Thompson

GAMMA lanceert jubileumcampagne over Nederlandse klusgenen

GAMMA bestaat 50 jaar en dat wordt gevierd. In samenwerking met Wunderman Thompson is de jubileumcampagne ontwikkeld: Klussen zit in onze genen.

Toen GAMMA op 11 mei 1971 in Breda de deuren opende was het de eerste doe-het-zelf-bouwmarkt van Nederland. Een volledig nieuw concept dat direct aansloeg. Nederlanders begonnen massaal zelf te klussen. Er werd van alles in en om het huis ver- en gebouwd. Iedereen klust op z’n eigen wijze. En vaak worden die eigenaardigheden doorgegeven van generatie op generatie. Hij kon het, ik kan het en zij kunnen het straks ook.

GAMMA onderzocht hoe Nederlanders klussen. En welke typische gewoontes ze hebben tijdens die klus. Wie herkent niet die klusser die vrolijk fluit wanneer alles lekker loopt? Of wiens potlood steevast achter het oor zit? Of die altijd alles drie keer moeten nameten om het zeker te weten? Het zijn eigenaardigheden die we terugzien in het klusgedrag van de kinderen. 50 jaar GAMMA wordt gevierd met een ode aan al deze eigenzinnige klus-eigenschappen.

De campagne komt tot uiting in uiteenlopende media: tv-commercials, outdoor, radio en social. In de tv-commercials volgen we een familie, beginnend in 1971 en eindigend in het nu. We zien hoe de typische klusgewoontes worden doorgegeven van generatie op generatie.

Laurens Miedema (marketing & communicatiemanager GAMMA) noemt het een feest van herkenning: “Niet alleen omdat kijkers de eigenaardigheden zullen herkennen in hun eigen familie, maar ook vanwege het tijdsbeeld. Er is veel zorg besteed aan historische details om het zo waarheidsgetrouw mogelijk te maken. Zo zijn er originele GAMMA verfblikken uit de jaren 80 gebruikt en dragen de hoofdrolspelers vintage flared jeans. Bovendien zijn de tv-commercials gedraaid op camera’s uit de desbetreffende periodes, zoals 16mm film en VHS-banden.’’

Onderdeel van de jubileumcampagne is het actiethema: Lang leve acties. Dat is onder meer terug te zien in de folder en op de winkelvloer.

Credits
Adverteerder: GAMMA, Laurens Miedema, Laura van Riggelen, Wieke van den Hengel, Ibe Hundling.
Bureau: Wunderman Thompson Amsterdam, Marius Gottlieb & Jasper Korpershoek (Creatives), Chris Sant & Dieuwer Bulthuis (Creative Directors), Jan Bouts (Executive Strategy Director), Chariva Geurts (Sr. Producer), Charlotte Lilly (Business Lead)
Senior Screen Producers: Kiek Beljaars, Petra Leddy
Design: Giesbers
Media: Mindshare & Dentsu
Productiemaatschappij: Pink Rabbit
Regisseur: Basha de Bruijn
Executive producer: Mireille Lampe
Producer: Floor Schroeijers
DOP: Martijn Melis
Fotografie: Jordi Huisman
Online/VFX: Captcha: Alysha Distelbrink
Grading: Captcha: Barry Clarke
Sound: Sound Circus: Kees Kroot
Voice Over: Jasper van Veen
Muziek: Apple of my eye (titel), Bertolf Lentink (artiest & componist), Pennies From Heaven (publisher), 8ball Music (label)

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht