Industry Wire

Hypothekenbranche koploper in online samenwerking met klant

Eindhoven, 30 juni 2014 – Eén derde van de financiële professionals uit de hypothekenbranche werkt veel online samen met de klant. Dat blijkt uit een onderzoek onder 500 professionals uit de bankenwereld, de verzekerings-, hypotheken en pensioenbranche. Hiermee is deze branche koploper als het gaat om online samenwerken met klanten in de financiële sector. Op de tweede plek komen de verzekeraars met 30 procent. De top drie wordt compleet gemaakt door de bankensector (27%). Het onderzoek is uitgevoerd door Markteffect in opdracht van Hyarchis,aanbieder vanEnterprise Content Management – en online collaboration oplossingen.

Online samenwerken met klanten gaat binnen de financiële branche het verschil maken tussen succesvolle en niet-succesvolle financiële dienstverlening. Het hebben van een digitale kluis, het delen van informatie via een mijn-omgeving of een chatfunctie met medewerkers, het zijn allemaal voorbeelden van online samenwerken, waarbij de loyaliteit van een klant aan een organisatie vergroot wordt. Dat dit belangrijk is, wordt door de respondenten erkend. In het onderzoek kregen zij de volgende stelling voorgelegd: ‘met online samenwerken kan ik een betere service bieden’. 82 procent is het eens met deze stelling.

Serge Leclercq, commercieel directeur bij Hyarchis: “De genoemde resultaten wijzen uit dat financiële professionals wel het belang inzien van online samenwerken, maar het nog heel voorzichtig doorvoeren. Hoewel de financiële branche en met name de hypothekensector al flinke slagen heeft gemaakt, zullen bedrijven ook de komende tijd zich moeten blijven richten op online samenwerken. Zo kunnen zij mee met de eisen die de klant stelt aan hun dienstverlening.”

Meer informatie over dit onderzoek is te vinden in het onderzoeksrapport ‘Online samenwerken in de financiële branche: survival of the fittest’ en is te downloaden via: http://www.hyarchis.com/actueel/hyarchis-download-onderzoeksrapport

——————

Over het onderzoek

Markteffect heeft dit onderzoek in opdracht van Hyarchis uitgevoerd. In totaal zijn 500 professionals op verschillende niveaus, uit diverse bedrijven en uit vier financiële branches ondervraagd. Hiermee wordt de kwaliteit van dit onderzoeksrapport gewaarborgd. Professionals uit de bankenwereld, verzekerings-, hypotheken- en pensioenbranche hebben hun mening gegeven over online samenwerken met klanten. Onder online samenwerken verstaan we dat een groep mensen realtime, via internet samenwerkt om een gezamenlijke doelstelling te bereiken, bijvoorbeeld het leveren van een dienst of product. Online samenwerken gaat verder dan met elkaar communiceren via e-mail: van het delen van bestanden in Dropbox tot en met beheren van een eigen online portal, waar zowel bedrijven als klanten in kunnen werken. In het onderzoek is samenwerken via e-mail uitgesloten.

Over Hyarchis
Hyarchis biedt een brede paraplu aan oplossingen op het gebied van Enterprise en Web Content Management. De oplossingen van Hyarchis zorgen voor een directe toename van productiviteit en kwaliteit bij klanten in diverse branches, zoals de financiële en zakelijke dienstverlening, overheid, accountancy, zorg en welzijn, onderwijs en projectgeoriënteerde sector. De oplossingen die Hyarchis biedt: Document Management, Web Content Management, Case Management, Business Process Management, Document Composition, Document Xtract en E-mail Management.

Hyarchis’ laatste onderzoeksrapport gaat over online samenwerken in de financiële branche: http://www.hyarchis.com/actueel/hyarchis-download-onderzoeksrapport

 

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht