Leidraad Data Delen (Data delen van verbonden producten en gerelateerde diensten)
Sinds 12 september 2025 is de Europese Dataverordening van toepassing geworden. Om bedrijven te ondersteunen bij de naleving van deze regelgeving heeft de Autoriteit Consument en Markt (ACM) een leidraad opgesteld.
De Dataverordening is omvangrijke wetgeving en geldt voor een breed palet aan zowel grote als kleine bedrijven. In de leidraad geeft de ACM uitleg over de regels waaraan fabrikanten en aanbieders van slimme apparaten en bijbehorende diensten moeten voldoen.
De conceptleidraad is in september 2025 voorgelegd aan stakeholders. De ontvangen reacties zijn verwerkt in de versie die nu wordt gepubliceerd. Omdat de Europese Commissie later dit jaar nog met aanvullende richtlijnen komt, betreft deze publicatie een voorlopige versie, die later dit jaar wordt geactualiseerd en definitief wordt gemaakt.
Over de Dataverordening
Deze Europese wet geeft gebruikers meer controle over de gegevens die worden gegenereerd door slimme apparaten en bijbehorende diensten. Daarnaast wordt het eenvoudiger om over te stappen tussen aanbieders van clouddiensten en om verschillende clouddiensten met elkaar te koppelen.
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.