Seminar Intelligent Cities

Onze wereld verstedelijkt ongelooflijk snel. Hoe houden we toekomstige megasteden veilig, duurzaam en tegelijkertijd prettig om in te wonen? Bezoek het seminar Intelligent Cities op vrijdag 9 januari op de TU Delft.
Tijdens het seminar komt verschillend onderzoek van de TU Delft op het gebied van duurzaamheid en big data aan bod: Duurzame oplossingen voor energie en aanpassingen van steden als we van fossiele energie over gaan op hernieuwbare energievormen en als we een prettig stedelijk klimaat en de zon als uitgangspunt voor de stad nemen. Daarnaast richt het onderzoek aan de TU Delft zich op de mogelijkheden van technologie voor het vergaren en interpreteren van data. Hoe kunnen steden, bedrijven en mensen leren omgaan met big data?
Programma
Anthony Townsend, senior research scientist aan de New York University en schrijver van het boek ‘Smart Cities: Big Data, Civic Hackers, and the Quest for a New Utopia’ spreekt tijdens het ochtendseminar over de grote ideeën van ‘the smart city movement’. Tijdens de academische plechtigheid in de middag ontvangt hij een eredoctoraat van de TU Delft. ‘s Middags plaatst prof. dr. ir. Arjan van Timmeren, Environmental Technology & Design zijn verhaal ‘From Smart Cities to Intelligent Cities. Moving Forward’ de ontwikkeling van slimme steden in een breder perspectief. Kijk voor meer informatie over het programma op TU Delft.
Bijwonen
Het ochtendseminar ‘Intelligent Cities: sustainability and big data’ vindt van 10:00 – 12:30 uur plaats bij de faculteit Bouwkunde, Julianalaan 134. De academische plechtigheid vindt van 15:00 tot 17:00 uur plaats in het Aula Conference Centre, Mekelweg 5.
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.