Industry Wire

Geplaatst door Roularta Media Group

UNIZO, Roularta en KBC lanceren begin volgend jaar e- commerceplatform op maat van lokale handelaars en KMO’s

UNIZO, Roularta en KBC rollen begin volgend jaar een nationaal e-commerceplatform uit, op maat van lokale handelaars en KMO’s. Daartoe worden op dit ogenblik de nodige stappen gezet om een bestaand platform – een start-up ‘market place’ of digitaal winkelplein dat nu vooral regionaal actief is – over te nemen en verder uit te bouwen.

De Belg besteedt momenteel al 9 procent van zijn shoppingbudget aan online aankopen. Maar twee derde daarvan gaat naar het buitenland. Niet echt verwonderlijk, want wie op het internet gaat zoeken, komt eerst bij de grote internationale webshops uit. Vandaag is slechts één op drie Belgische winkels met online verkoop bezig. Er is dus een inhaalbeweging nodig.

Toch zien de online toekomstkansen van lokale handelaars er gunstig uit, aldus UNIZO, Roularta en KBC. En dit precies omwille van hun troeven vandaag: de nabijheid van hun fysieke winkel, de mogelijkheid tot persoonlijk contact voor zowel advies en dienst na verkoop. Als je als consument het aanbod van je vertrouwde ondernemer uit de buurt even makkelijk online kan kiezen, kopen en laten leveren, waarom zou je het dan verder gaan zoeken?

Het nieuwe e-commerceplatform zal lokale handelaars en KMO’s onder meer de kans bieden om online naar buiten te komen met een divers en aantrekkelijk aanbod voor de consument. Door het platform ondersteunde vormgeving, marketing, betaalfaciliteiten en logistiek zullen ervoor zorgen dat lokale handelaars en KMO’s meteen op een professionele en praktisch ook haalbare (en betaalbare) manier aan e-commerce kunnen doen. Er wordt momenteel volop gewerkt aan de verdere uitbouw van het platform naar diverse sectoren waarin lokale handelaars en KMO’s actief zijn. De uitrol en lancering zijn voorzien voor begin volgend jaar.

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht