Industry Wire

Geplaatst door Veepee

Veepee introduceert UPCYCLE SOLUTION (US) met Maroussia Rebecq, de bekende Franse upcycle-pionier

Amsterdam, 15 juni 2022 – Veepee introduceert een nieuw upcycling initiatief: Upcycle Solution (US). Hiervoor gaat de flash sale-specialist in zee met upcycling-pionier Maroussia Rebecq als artistiek leider. Niet meer produceren wat al bestaat, dat is het motto van deze betrokken kunstenares en ontwerper.

Upcycling Solutions: een creatief lab met een duurzame en inspirerende visie op mode

Voor US maakt Maroussia Rebecq gebruik van niet-verkochte items van Veepee’s partnermerken of van kledingstukken die via Re-cycle zijn ingezameld. Zij creëert hier vervolgens nieuwe, verrassende producten van. Indien er van specifieke materialen voorraad beschikbaar is, worden hiervan beperkte oplagen gemaakt.

In de Veepee Digital Factory in La Plaine Saint-Denis (FR) opent Veepee een speciaal recreatieatelier van 700m2, met ruimte voor verschillende soorten activiteiten. Creativiteit en vakmanschap komen hier samen om de mogelijkheden van deze recyclebare materialen te ontdekken. In tegenstelling tot het traditionele creatieproces bedenken, ontwerpen, vormen en creëren Maroussia Rebecq en haar team exclusieve collecties en enkelvoudige objecten, hybride meubelen, sculpturen of installaties op basis van textiel. Door middel van technische ontdekkingen, expertise over de verbindingen van materialen, samenwerkingen met kunstenaars of ontwerpers, ontmantelen de talenten van Laboratoire US onderdelen om die tot een kunststuk te verheffen.

“Creëren uit iets dat al bestaat, duwt de creatie-poëzie naar het hoogste niveau, het is een vorm van alledaagse innovatie die Veepee aan het hart gaat. Het is ambachtelijk werk. Dit lab is een volgende stap in de verwerking van niet-verkochte items van onze partnermerken, met een stukje extra ziel en betrokkenheid”, zegt Jacques-Antoine Granjon, CEO en oprichter van Veepee.

Maroussia Rebecq, oprichter van het collectief Andrea Crews, heeft meer dan 20 jaar geleden de Upcycling-beweging in Frankrijk mede gelanceerd. Door haar knowhow nu te bundelen met Veepee, de grote e-commerce-specialist en pionier van online flashsales, is het de ambitie om het initiatief uit te breiden en de overschotten van de industrie verder te upcyclen. Zo vinden de teams van Rebecq in de magazijnen van Veepee items die ze een nieuw leven kunnen geven.

“Met de huidige milieuproblematiek, hebben we creatieve en concrete oplossingen nodig. Het project heet US, zoals in Upcycle Solution, maar ook zoals in het feit dat we ‘samen’ staan voor de verbeelding van de 21e eeuw en samen moeten dromen over een wenselijke toekomst. Het is hard nodig een alternatief te vinden voor voortdurende groei; upcycling – door wat bestaat een nieuw leven te geven -, zorgt voor een radicaal en heerlijk milieuvriendelijk alternatief, gebaseerd op creativiteit en handwerk. Samenwerken met Veepee betekent voor mij dat ik een nieuw soort bronmateriaal en een unieke technologische kracht in mijn creatieve systeem kan brengen. Deze combinatie van mogelijkheden creëert echte en inclusieve innovatie “, legt Maroussia Rebecq, artistiek directeur van Upcycle Solution uit.

Na Re-cycle zet Veepee met Upcycle Solution een nieuwe stap in haar circulaire betrokkenheid

Veepee ontwikkelt al 20 jaar een businessmodel dat onverkochte goederen van merken terug op de markt brengt en zo een krachtig kanaal is dat inspeelt op hun voorraad-, promotie- of trafficproblemen. Sindsdien zijn meer dan 1,2 miljard producten opnieuw in omloop gebracht in handen van Veepee-leden.

Veepee heeft van producten een tweede leven geven zijn business gemaakt. Eind 2020 lanceerde het bedrijf Re-Cycle, een uniek tweedehandsinitiatief dat producten uit kledingkasten van leden verzamelt en opnieuw te koop aanbiedt, nadat ze zijn gesorteerd, gewassen en gefotografeerd. Met tot nu toe meer dan 200.000 ingezamelde items, biedt Veepee haar 7.000 partnermerken, die zich willen inzetten voor een duurzamere mode, de mogelijkheid om zich te onderscheiden. Een dienst die circulariteit in het hart van haar systeem plaatst.

Upcycle Solution zet deze dynamiek voort en gaat nog een stapje verder door een nieuw leven te geven aan vergeten producten in de kasten van leden en aan onverkochte goederen van partnermerken. “Een tweede leven geven aan producten en tegelijk actief bijdragen aan een duurzaam ontwikkelingsmodel, is altijd de kern geweest van ons businessmodel. Met Upcycle Solution gaan we een nieuw initiatief uittesten om onverkochte goederen terug in omloop te brengen”, verklaart Jacques-Antoine Granjon, CEO en oprichter van Veepee.

 

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht