Cleafs ontzegt 50 shops toegang tot netwerk

webshop webwinkel
Pagina tools
NIEUWS - 08 juni 2011 10:29
Gerelateerd aan:

Cleafs zet 50 webshops uit het netwerk omdat ze weinig toegevoegde waarde bieden. De shops zouden niet meer voldoen aan de eisen die het affiliatenetwerk stelt.

Cleafs maakt een kwaliteitsslag in de webshops die aangesloten zijn bij het eigen netwerk. Voor webshops die niet door ontwikkelen, zo is de dreigende boodschap, is er geen plek meer. Enkele shops hebben zelf al de handdoek in de ring gegooid. Daar komen nog eens 50 bij, waaraan Cleafs zelf de toegang tot het netwerk heeft ontzegd. Het gaat om webwinkels die niet kunnen voldoen aan een snelle levering, goede prijzen of bijvoorbeeld goede conversies.

“Voor webshopeigenaren  die via het affiliatekanaal additionele sales willen genereren merken we dat intensief contact met het netwerk steeds belangrijker wordt. We verwachten namelijk dat acties van webshops belangrijk worden. Denk aan webshops met dagaanbiedingen, gerichte kortingscode -acties en andere mogelijkheden met de marketingkalender”, aldus Bijholt. Publishers hebben keuze uit duizenden partnerprogramma’s in Nederland. “Dat stukje campagnemanagement maakt dus meer en meer het verschil.”

Hij vervolgt: “Bij merchants zien wij dat amateuristische webwinkels, met uitzondering van enkele niches, geen toekomst meer hebben.”

Henk Jan Bijholt, directeur bij Cleafs, stipt aan dat affiliate marketing meer omhelst dan verkeer uit Google. Er komt tegenwoordig immers ook verkeer vanuit social media en mobiel. “Maar Google is wel verreweg de belangrijkste trafficbron voor publishers. Door de komst van Google Shopping moeten daarbij publishers ‘plaatsmaken’ voor Google Shopping-producten in de zoekresultaten”, aldus Bijholt.

Reacties op "Cleafs ontzegt 50 shops toegang tot netwerk"

Er zijn tot nu toe 3 reacties geplaatst. Reageer ook!

ik ben benieuwd naar de criteria van Cleafs. Staan die op de site?

Kan behoorlijk vervelend zijn voor merchants die na een periode van maandelijkse fee betalen uit het netwerk worden gezet. Kon er niet op voorhand selectiever programma´s gestart worden?

Aart Wallet 9 jun, 2011 - 08:36

@Gert-Jan blijft altijd lastig. Je weet pas wat voor conversie een partij doet als je ze hebt getest. Verbazingwekkend soms, dat partijen waarvan je het niet verwacht wel goed converteren en partijen waar je alle hoop op hebt dat niet goed doen. Als affiliate zijnde testen wij daarom altijd eerst campagnes om te bekijken hoe de conversie en goedkeuringen zijn alvorens we iets groter uitzetten. Wij zouden het liefst zien dat een netwerk die eerste keuring doet en daarmee garandeert dat je alleen goed converterende webshops krijgt.
Dit kan je al voor een deel opvangen door shops die bijvoorbeeld geen iDeal hebben te weren tot ze dat geregeld hebben om maar iets te noemen. Nadeel hierbij blijft wel dat als het ene netwerk zo streng is, dat soort shops naar het concurrerende netwerken gaan die daar niet aan doen en gewoon zoveel mogelijk merchants willen hebben, ongeacht de kwaliteit. Uiteindelijk bepaald de affiliate wie/wat er geplaatst wordt dus is het goed altijd te testen voordat je groots iets gaat promoten.

Reactie plaatsen

Whitepapers

Meer whitepapers