Deel dit artikel
-

Google geeft Android P vrij voor ontwikkelaars

Eerder dan verwacht heeft Google woensdag de volgende Android-versie P aangekondigd, zoals gebruikelijk alleen voor ontwikkelaars.

Vooralsnog draait de preview dan ook alleen op Google Pixel (XL) of Google Pixel 2 (XL). Daarnaast is een emulator beschikbaar voor de desktop.

Schokkende veranderingen zijn er niet. Android P biedt onder meer ondersteuning voor toestellen met een inkeping voor de huisvesting van camera’s en sensoren, bekend van de iPhone X. Ook diverse fabrikanten van Android smartphones werken aan toestellen met zo’n inkeping.

De locatiebepaling is verbeterd, evenals de privacy. Ook het uiterlijk is aangepast. Zo heeft het notificatiemenu afgeronde hoeken in plaats van scherp afgesneden hoeken gekregen.

Het is niet duidelijk welke naam P uiteindelijk zal krijgen. Eerder werd Pie als mogelijkheid genoemd, maar animaties in de software duiden op Popsicle (lollies). Google onthult de naam meestal pas wanneer de systeemsoftware officieel verschijnt.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond