Liferay breidt activiteiten in Benelux uit

Liferay, leverancier van de toonaangevende enterprise-class open source portal, schaalt zijn activiteiten in de Benelux op. Nog dit jaar worden ontwikkelaars en consultants aangenomen om de groei binnen de lokale markt op te vangen.
Wereldwijd groeide Liferay in 2013 met 40 procent. Liferay Portal, het open source alternatief voor de platformen van onder meer Microsoft, IBM en SAP, wint sterk aan terrein in de zorgsector en binnen de overheid. Ook de financiële wereld, het verzekeringswezen en het onderwijs zijn groeisectoren voor het Amerikaanse bedrijf. “De Benelux is een duidelijke groeimarkt voor Liferay,” zegt Ruud Kluivers, Senior Manager Business Development van Liferay Benelux. “Om dat te ondersteunen hebben we diverse vacatures openstaan en we sluiten momenteel ook veel nieuwe partnerovereenkomsten met Liferay-ontwikkelaars.”
Open source portal
Liferay is een veelzijdige portal, waarin een veelvoud aan enterprise-applicaties en diensten geïntegreerd kunnen worden. Met zogeheten portlets kan het platform op een flexibele manier uitgebreid worden met geavanceerde functionaliteit voor zaken als content-integratie, identity management en responsive design.
Liferay wordt onder een open source-licentie ontwikkeld en maakt gebruik van open standaarden. Het platform sluit daardoor uitermate goed aan op de wens van organisaties om koppelingen te realiseren tussen back-end systemen, webservices of met externe partijen, met als doel audience engagement en collaboration te ondersteunen. Relatief nieuw in het Liferay-platform is Social Office, een geïntegreerde oplossing voor social networking, samenwerking en documentbeheer, die wordt gepositioneerd als het alternatief voor Sharepoint.
Abonnementsvorm
Liferay wordt geleverd in een Enterprise abonnementsvorm, inclusief ongelimiteerde technische ondersteuning, vier jaar end-of-life service en professionele opleidingen. Liferay wordt wereldwijd gebruikt door Fortune 500 bedrijven als Allianz, Cisco Systems en Siemens AG, en organisaties als het Franse Ministerie van Defensie en de Verenigde Naties. Het platform is inmiddels ook in Nederland aan een grote opmars bezig. “Een aantal grote zorginstellingen gebruikt Liferay als platform om zelfsturende teams te ondersteunen,” zegt Kluivers. “Iets als een CRM-oplossing is veel te beperkt om dit soort collaboration en integratie met bedrijfssystemen te ondersteunen, dus zij gebruiken daarvoor Liferay Portal.”
Open source en mobiliteit
Volgens Kluivers is de toegenomen vraag naar Liferay Portal mede te danken aan de acceptatie van open source-technologie. “Bedrijven zien inmiddels de grote voordelen van het open source-model,” zegt Kluivers. “Daarnaast hebben zij steeds meer behoefte aan een veelzijdig en open platform dat hun online en mobiele strategie ondersteunt. Een platform als Liferay Portal biedt de flexibiliteit om klanten, partners en medewerkers op een kostenefficiënte manier te verenigen in één webgebaseerd platform. Liferay Portal sluit perfect aan op die behoefte.”
Liferay Portal Solutions Forum 2014
Wie meer te weten wil komen over Liferay Portal is welkom op het Benelux Liferay Portal Solutions Forum 2014. Tijdens dit evenement zullen gebruikers, klanten en partners van Liferay Portal vertellen over hun ervaringen met het platform. De opening keynote wordt verzorgd door Liferay-CEO en oprichter Bryan Cheung. Tevens zal door middel van Apple’s iBeacon-technologie en een conferentie-app een mobiele showcase gegeven worden van Liferay Portal. Het Liferay Portal Solutions Forum vindt plaats op dinsdag 20 mei 2014 in Pakhuis de Zwijger in Amsterdam. Het programma duurt van 9.00 tot 19.00 uur en momenteel is er een early bird registratieprijs van 199 euro. Na 9 april geldt het standaardtarief van 269 euro. Geïnteresseerden vinden hier het programma en kunnen zich hier registeren.
Voor meer informatie over Liferay, bezoek www.liferay.com.
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.