Europa aan kop met IPTV

De markt voor IPTV groeide in Europa over het jaar gezien met 51 procent tot ruim 13,6 miljoen abonnees in juni. Frankrijk gaat aan kop met meer dan 7 miljoen IPTV-gebruikers.
IPTV groeide het afgelopen kwartaal wereldwijd met 11 procent om uit te komen op 26,9 miljoen gebruikers. Dat blijkt uit cijfers van analist Point Topic voor Broadband Forum.
In West-Europa was er het afgelopen kwartaal een groei van 6 procent, in Oost-Europa 12 procent. Azië zag ook een sterke groei in IPTV het afgelopen jaar, namelijk 54 procent. Hier stokte de teller van het aantal gebruikers op bijna 3 miljoen.
Uit de data over het tweede kwartaal van dit jaar blijkt verder dat DSL op de wereldwijde breedbandmarkt nog steeds koploper is. DSL is goed voor 64 procent van alle aansluitingen glas eindigt op 13 procent en kabel op 21 procent.
De wereldwijde breedbandmarkt groeide met 12,8 miljoen aansluitingen in het tweede kwartaal, om uit te komen op 445 miljoen.
Over het jaar gezien groeide het aantal breedbandaansluitingen in Europa met 13 procent. De 135 miljoen aansluitingen kwam voor ene groot deel uit Oost-Europa, waar een groei was van 29 procent.
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond