Financiering voor Curry’s Podshow

Podshow, het professionele podcasting-platform dat eerder dit jaar door Adam Curry en Ron Bloom is opgericht, heeft volgens insiders 8,8 miljoen dollar weten los te peuteren bij gerenommeerde vc´s als Kleiner Perkins Caulfield & Byers en Sequoia Capital.
Behalve Podshow heeft ook concurrent Odeo, het podcasting-bedrijf van mede Blogger-oprichter Evan Williams, een kapitaalinjectie gekregen van maar liefst veertien verschillende venture capitalists. Hoeveel Odeo precies heeft opgehaald, is vooralsnog onduidelijk.
De investeringen lijken te bewijzen dat podcasten meer dan een modegril is. Private Equity Week wist eind vorige week al melding te maken van de investeringen in de podcasting-bedrijven. Zowel John Doerr (Kleiner Perkins) en Ray Lane (Sequoia) zouden zitting hebben genomen in de Raad van Commissarissen van Podshow. Merkwaardig is wel dat noch Kleiner Perkins noch Sequoia op zijn site melding maakt van de investering in Podshow.
Podshow.com werd in maart 2005 opgericht door Curry en Bloom en opereert vanuit Miami Beach. Het is een centrale marktplaats waar internetradioluisteraars, programmamakers en adverteerders worden samengebracht. Podshow moet het qua inkomsten vooral hebben van het advertentiegeld.
Behalve dat vraag en aanbod worden samengebracht op Podshow kunnen relatief onbekende muzikanten er ook terecht om hun muziek zonder tussenkomst van derden aan te bieden. Deze wordt dan gedraaid in de podcasts. Door op deze manier te werken worden Buma Stemra-achtige instanties omzeild. Zij willen namelijk geld zien voor het draaien van muziek van de podcasters/internetradiostations.
Podcasten is in feite niets anders dan het opnemen van een radioshow en deze vervolgens op internet zetten. Dat kan bijvoorbeeld in mp3-formaat maar ook in Apple's AAC-formaat. Liefhebbers van de podcasts/radio-uitzendingen kunnen de mp3's of via internet beluisteren of op hun draagbare muziekspeler zetten. Het hoeft niet per se een ipod te zijn, het apparaat waaraan podcasting zijn naam dankt.
Behalve Podshow heeft ook concurrent Odeo dus geld gekregen. Hoeveel geld Odeo heeft opgehaald, is niet direct duidelijk. Wel dat het onder meer financiering heeft gekregen van Charles Rivers Ventures en van Amicus Ventures. Ook zou Excite-oprichter Joe Kraus geld hebben gestoken in Odeo. Het bedrijf moet het qua inkomsten net als Podshow vooral hebben van adverteerders.
Deel dit bericht
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond
1 Reacties
Het Geweten
Ik vind die Curry toch wel briljant hoor. Hoe hij iedere keer weer met weinig een hoop publiciteit genereeert is briljant. Deze man is natuurlijk helemaal bij op het gebied van de ontwikkelingen, maar vervolgens weet hij het ook nog zo te brengen dat als je niet meedoet met deze hype (wat hij natuurlijk geen hype noemt), dat je er dan niet bij hoort en de meest belangrijke ontwikkelingen van de laatste decennia mist.