Nog een IPO: AVG Technologies

Het nieuws werd gisteren door Facebook volledig weggedrukt, maar het Tsjechische AVG Technologies gaat vandaag naar de New York Stock Exchange met 8 miljoen aandelen voor 16 dollar per aandeel.
De onderneming, als naamloze vennootschap juridisch gevestigd in Nederland, krijgt als beursnaam AVG.
AVG staat voor Anti-Virus Guard en werd al in 1992 opgericht. Het bedrijfje werd vooral bekend doordat het zijn software gratis verspreidde. Vanaf 2006 richtte AVG zich ook op de bestrijding van spyware.
AVG levert nu een groot aantal beveiligingsproducten voor Windows, Mac en Linux.
In de VS heeft het bedrijf – volgens metingen (pdf) van een jaar geleden – een marktaandeel van 14,41 procent, en eindigt daarmee tweede onder Symantec. Avast en Microsoft bekleden de derde en vierde plaats. Wereldwijd staat AVG derde, onder Avast en Avira.
De beursgang is begeleid door Morgan Stanley & Co. J.P. Morgan Securities en Goldman, Sachs & Co.
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond