Veldhuijzen van Zanten ook uit hostingprovider Novahost

Boris Veldhuijzen van Zanten heeft samen met partner Caspar Wenckebach via investeringsvehikel MegaNova het belang in hostingbedrijf Novahost verkocht aan NebulaNova. Hoeveel Veldhuijzen van Zanten en Wenkebach hebben gekregen voor hun belang willen ze niet vertellen. De twee ondernemers willen ook van Mail2go af.
Boris Veldhuijzen van Zanten en Caspar Wenckebach begonnen Novahost samen met Adriaan Mol op 25 februari 2002 . De bedoeling was om niet alleen de eigen domeinen te hosten (enkele tientallen) maar ook die van vrienden, collega’s en familie.
Volgens Veldhuijzen van Zanten en Wenckebach is Novahost inmiddels uitgegroeid tot een volwaardige hosting-partij met een mooi portfolio aan klanten. Op dit moment zijn er zo’n honderd hostingcontracten.
Omdat Veldhuijzen van Zanten en Wenckebach hosting niet als een kernactiviteit zien zijn zij daarom naar een partij gestapt die Novahost verder kan laten groeien. “We kwamen tot de conclusie dat het toch wel erg veel energie vergde. We waren er veel tijd en kwijt en kwamen erachter dat we die tijd eigenlijk liever in andere dingen staken,” zegt Veldhuijzen van Zanten.
Het bedrag dat ze ervoor kregen, wil Veldhuijzen van Zanten niet noemen. “We hebben wat geld gekregen voor de hardware en verder hebben we er wat goodwill uitgesleept. Maar ik kan je verzekeren dat het niet om een schokkend bedrag gaat.”
Eind februari werd Novahost overgedragen aan NebulaNova. Dat bedrijf is een samenwerkingsverband tussen eerdergenoemde Adriaan Mol en Joost en Daan Tennekes.
Behalve van Novahost willen Veldhuijzen van Zanten en Wenckebach ook af van hun bedrijf Mail2go, een service die is gericht op diensten op de i-mode. “Ik verwacht van i-mode geen heel sterk groeipotentieel meer. De rek is er wel uit,” aldus Veldhuijzen van Zanten. Volgens de ondernemer verkeert de verkoop echter nog in een pril stadium. Ook Mail2go werd ongeveer een jaar geleden opgericht.
Boris Veldhuijzen van Zanten en Caspar Wenckebach verkochten samen met Koen Kam begin dit jaar ook al hun resterende belang in HubHop. Dat werd toen verkocht aan KPN.
Deel dit bericht
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond
6 Reacties
Kees
Het zou om een klein bedrag gaan, waar Vedlhuyzen "enkele pakken" van kan kopen, als ik het goed begrijp: http://www.hyped.nl/hyped/archives/00000858.htm Ik vraag me af hoeveel "pakken" Mail2Go kost. Wel slim dat ze overal uitstappen. Ik hoorde dat er een groot nieuw initiatief aan zit te komen.
Adriaan Mol
Verkopen ze bij de Aldi ook pakken dan?
Jurriaan Wentink
Waarom wordt mijn reactie niet geplaatst van een paar dagen geleden?Dit is toch geen nieuws!Kan me sowieso niet voorstellen dat iemand ook maar een stuiver over heeft voor een bedrijf dat op hun startpagina de volgende blunder maakt: ….op internet of heeft u al een adres en betaald(!) u teveel? Echt waar, niet te geloven dat jullie (en vele anderen) melding maken van dit triviale nieuws!
Jimmy
Er wordt zo vaak gezeurd dat Emerce bepaalde artikelen niet moet plaatsen. Als het je niet interesseert moet je het niet lezen, en al helemaal niet op reageren. Dan spelen andere motieven een rol, dat is wel duidelijk. Ik vind het prima dat Emerce en anderen hier aandacht aan besteden. Het moet toch ook een beetje leuk blijven allemaal, en dit houdt het leuk. Bij het volgende persbericht gaat Veldhuijzen van Zanten vast melding maken van de verkoop van Mail2Go voor 300 maatpakken. Prima toch?
Jurriaan W
Die "andere motieven" zijn juist dat ik het dus niet meer ga lezen in de toekomst. De reactie is ook gericht aan Emerce. Ik vind het prima als het de bedoeling is van Emerce om "het leuk te houden", maar mij zullen ze er niet mee boeien.
Joost
Gefeliciteerd Boris! De enige echte naam die je toebehoort is met recht DE 'serial internet entrepreneur' van Nederland. Ga zo door!!