Industry Wire

Geplaatst door Adhese

De Adhese Gateway: een bewezen superieur alternatief voor header bidding

Header bidding is hot. Maar lost het de hooggespannen verwachtingen ook in? Adhese, een Belgisch bedrijf gespecialiseerd in ad serving technologie, brengt met de Adhese Gateway een superieur alternatief voor header bidding op de markt dat uitgevers tot 35 procent meer inkomsten uit advertenties oplevert.

De Adhese Gateway draait momenteel op het volledige online netwerk van drie grote Belgische uitgevers: Pebblemedia (met onder andere de Vlaams en Waalse openbare omroep), Mediahuis en IPM. De resultaten zijn spectaculair: een hogere opbrengst voor de uitgever en een betere gebruikservaring voor de eindgebruiker.

SSP’s krijgen via de Gateway toegang tot elke impressie en kunnen vervolgens een bod uitbrengen. Door SSP’s rechtstreeks in concurrentie te laten gaan met andere advertenties (zoals premium, inhouse en partner deals) realiseren publishers aanzienlijk meer inkomsten per impressie: dit leidt globaal gezien tot 35 procent meer inkomsten.

Server side implementatie: meer controle, minder dataverbruik, lagere latency.

De Adhese Gateway functioneert volledig server-side en dus niet client-side zoals header bidding. Dit heeft meerdere voordelen, zowel voor de uitgever als voor de eindgebruiker.

Uitgevers krijgen meer controle en hoeven hun applicaties (die client-side werken) niet steeds te laten updaten.

Voor eindgebruikers is de lagere latency en verminderd dataverbruik duidelijk voelbaar. Zeker op mobiel zorgt dit voor minder kosten en minder ergernis: iedereen kent wel de verspringende en verschuivende pagina’s wanneer ads ingeladen worden. Door de strikte time-out die de Gateway oplegt en het verzamelen van alle ads in één request is dit soort ongemakken verleden tijd.

Elke impressie optimaal benut

De Gateway laat toe meerdere SSP’s te koppelen, parallel of rechtstreeks in concurrentie. Het is perfect mogelijk om bijvoorbeeld voor video een andere SSP te koppelen dan voor mobiel, of simpelweg meerdere SSP’s tegen mekaar te laten concurreren voor dezelfde impressie.

Het eindeloos doorsturen van requests tussen verschillende SSP’s zonder resultaat (wat leidt tot ellendig lange laadtijden en behoorlijk wat dataverbruik voor de eindgebruiker en potentieel gemiste inkomsten voor de uitgever) is bij de Adhese Gateway simpelweg niet meer mogelijk.

De Adhese Gateway koppelt momenteel met Rubicon, maar ook koppelingen met andere SSP’s zoals Improve Digital en Adform staan in de steigers.

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht