Snakeware lanceert ‘Lightcurb’ het beacon to web platform

Het nieuwe Beacon platform ‘Lightcurb’ maakt het mogelijk om objecten of locaties te koppelen aan websites en shops door gebruik te maken van Beacons. Voor een goede gebruikerservaring is de Lightcurb app gemaakt die fungeert als VIP platform en notificatiecentrum. Snakeware wil dat met deze Beacons, organisaties en gebruikers op een eenvoudige en vriendelijke manier worden samengebracht op het moment dat dit relevant is.
Met Beacons kunnen winkels, musea, of bijvoorbeeld ziekenhuizen relevante notificaties sturen naar mensen in de buurt die een smartphone hebben. Echter, tot nu toe was daar altijd de specifieke app van de desbetreffende organisatie voor nodig. Met de introductie van Lightcurb behoort dit tot het verleden. Lightcurb werkt als een Beacon manager en koppelt deze direct aan elk gewenst webadres. Gebruikers kunnen voortaan direct webcontent ontdekken wanneer zij in contact komen met Beacons op fysieke plaatsen.
‘Met Lightcurb introduceren wij een platform waarmee wij een nieuwe standaard zetten voor mensen om webcontent te gebruiken in combinatie met Beacontechnologie’, zegt Ate van der Meer, CEO van Lightcurb en partner bij Snakeware, het digitale media bureau dat het platform, de app en binnenkort zelfs speciale Beacons creëert. Lightcurb ondersteunt alle grote Beacon leveranciers zoals Estimote en Kontakt. ‘Samen met onze technologie partner lanceren wij binnenkort onze eigen Android Beacons, die helemaal ingericht zijn op het gebruik van Lightcurb’, vertelt Ate van der Meer. Het Lightcurb platform wordt tijdens de Marcom in Amsterdam gedemonstreerd en de app en webmanager zullen binnen enkele weken beschikbaar zijn. De speciale Lightcurb Beacons zullen snel breed beschikbaar zijn. Er kunnen direct al bestellingen op de website www.lightcurb.nl geplaatst worden, waarvoor geldt: wie het eerst bestelt krijgt als eerste geleverd. ‘Je moet dan denken aan een aantal weken in plaats van maanden, we willen de klant snel kunnen voorzien van onze eigen Beacons waar wij volledig achter staan’, zegt een enthousiaste Ate van der Meer.
Bij Snakeware gelooft men dat web de toekomst is en niet de app. Niet voor alles een app downloaden in de Google play of App Store voor interactie met bijvoorbeeld Beacons. Nee, gewoon direct interactie via notificaties en directe webcontent via de kracht van de browser, dat is waar Snakeware voor gaat. ’Wij zijn er van overtuigd dat mensen niet langer eenapp willen downloaden voor elke plek die Beaconcontent bevat’, zegt Ate van der Meer. Doordat de besturingssystemen van smartphones en tablets op dit moment directe koppeling tussen Beacon en web niet ondersteunen bracht het Snakeware op het idee om het Lightcurb platform te starten. Waarbij de Lightcurb app een heel simpele maar krachtige brug is tussen een Beacon en de Lightcurb Manager, waarbij je elk soort Beacons middels zijn ID een naam kunt geven en direct kunt koppelen aan een specifiek webadres.
De Lightcurb app voor de gebruiker bevat slimme routines en oplossingen waardoor bezoekers de relevante webcontent snel kunnen raadplegen. Lightcurb is dus de brug tussen app en web. Met andere woorden: Lightcurb koppelt iedere website ofwebshop aan een object of locatie die gebruik maakt van een Beacon. Bezoekers die in de buurt zijn en die de Lightcurb app op zak hebben kunnen direct dewebcontent raadplegen die relevant is door deBeacon op de specifieke plek. Lightcurb werkt erg eenvoudig. Je voert het ID van een Beacon in, geeft het een logische naam en koppelt het via een invoerveld aan het gewenste webadres. Dit sla je op en je bent in business, alles werkt direct. In plaats vanapps ontwikkelen en na bijvoorbeeld wachten op het laden ervan ben je met Lightcurb in staat om de gebruiker direct de webcontent voor te schotelen. Dit gaat in slechts luttele seconden en werkt naastsmartphones ook op tablets.
Lightcurb maakt het niet alleen makkelijk om objecten en locaties te koppelen aan webcontent, maar biedt via de app ook de mogelijkheid om webcontent op een snelle manier te ontdekken. Lightcurb verschilt van de concurrentie doordat zij kiest voor (bestaande)webcontent in plaats van maatwerk apps. Een plezierige c.q. optimale gebruikerservaring is wat Snakeware met de introductie van Lightcurb voor ogen heeft. De mogelijkheden zijn eindeloos en het werkt allemaal erg makkelijk en snel.
Lightcurb bestaat uit verschillende abonnementen waarbij je de Lightcurb Manager, Lightcurb App en Point Of Sale materiaal krijgt. Voor slechts € 3,- euro per maand koppel je met Lightcurb Basic al bestaande Beacons zoals die van Estimote of Kontakt aan het web. Met Lightcurb Advanced beschik je direct over een Lightcurb enhanced Beacon. Deze versie is er vanaf € 5,- per maand. Door de scherpe prijsstelling per maand is Lightcurb de ideale goedkope oplossing voor iedereen die snel extra service, toegevoegde waarde en niet te missen aanbiedingen middels Beacons toe wil voegen aan zijn of haar business.
Meer informatie over Lightcurb is beschikbaar op www.lightcurb.nl
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.