Zaterdag 15 februari: finale informaticawedstrijd op de Radboud Universiteit

Zo’n honderdvijftig VWO-scholieren uit het hele land wedijveren zaterdag 15 februari om de eerste prijs in de Beverwedstrijd, de jaarlijkse informaticawedstrijd voor leerlingen uit het voortgezet onderwijs. De finale vindt plaats in het Huygensgebouw van de Radboud Universiteit aan de Heyendaalseweg van 10.00 tot 16.00 uur. Docenten, familieleden en andere belangstellenden zijn van harte welkom om de deelnemers aan te moedigen.
Op de meeste middelbare scholen is informatica geen vak in de eerste fase, of wordt er beperkt informatica gegeven. Door de organisatie van de Beverwedstrijd, wil de Stichting Informatica Olympiade de scholieren beter op de hoogte brengen van de mogelijkheden in deze richting. De Radboud Universiteit draagt daaraan graag haar steentje bij door de organisatie van de finale.
Organisator Els Koopmans van het Radboud Pre-University College of Science Informatica:
‘In Nederland hebben wij een gebrek aan goed opgeleide mensen in allerlei bètarichtingen. Maar er kiezen nog steeds te weinig leerlingen voor technische studies. De Beverwedstrijd stimuleert leerlingen om te kiezen voor een informatica-richting, een beroep van de toekomst!’
De Beverwedstrijd wordt jaarlijks georganiseerd voor leerlingen uit het voortgezet onderwijs. De bedoeling is om hen te laten ontdekken of ze talent hebben voor informatica en hen meteen een idee te geven van wat informatica inhoudt. De wedstrijd gaat over informatica, algoritmen, structuren, informatieverwerking, logica, puzzels en toepassingen.
12.000 deelnemers
Aan de eerste ronde van de wedstrijd, in november 2013, deden 12.609 scholieren mee, verdeeld over drie groepen: klas 1 en 2, klas 3 en 4 en klas 5 en 6. Zaterdag strijden ongeveer vijftig leerlingen per groep om de allerbeste van het land te worden. De winnaars van elk van de drie groepen krijgen een i-pod touch met inscriptie.
De uitslag is zaterdag 15 februari na 16.00 uur hier te vinden.
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.