Een derde betaalt voor clouddiensten

Een op de drie Duitse gebruikers van clouddiensten als Dropbox, Picasa, Evernote en iCloud betaalt voor extra gemak of capaciteit van deze bedrijven.
Remote storage blijkt steeds belangrijker te worden voor consumenten, zo laat een onderzoek van IT-brancheorganisatie Bitkom zien. Op een bevolking van ruim tachtig miljoen gebruikt tien procent clouddiensten persoonlijk maar ook voor zijn werk. Een aanzienlijk deel van hen, een op de drie, betaalt voor extra diensten. Het gaat vaak om extra opslagruimte of meer features.
Een harde verklaring voor de populariteit van clouddiensten heeft Bitkom niet. Het legt alleen de cijfers vast. Het ligt echter voor de hand dat de opkomst van de smartphone en tablets aan de basis ligt voor de bereidheid om de portemonnee te trekken. Naarmate een dienst op meer toestellen beschikbaar is, wordt hij intensiever gebruikt waardoor men makkelijk over de gratis gebruikslimiet heen gaat.
Vooral de groep 18- tot 29 jarigen gebruikt graag clouddiensten: zeven procent van de respondenten. In de groep 30- tot 49-jarigen is dat drie procent.
Foto: Heisenberg Media (cc)
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond