Lauwe belangstelling voor Netflix

Storm zal het niet meteen gaan lopen bij de introductie van Netflix op de Nederlandse markt. Slechts tien procent van de Nederlandse consumenten in een steekproef overweegt een abonnement op de dienst. Dat blijkt uit onderzoek onder 1800 consumenten van Telecompaper.
Bijna dertig procent zegt niet bekend te zijn met Netflix. Een kwart is niet van plan een abonnement af te sluiten. De leeftijdsgroep 20 tot 29 jaar reageert het meest enthousiast op de komst van Netflix. Hiervan is vijftien procent van plan een abonnement af te sluiten.
De intentie om een abonnement af te sluiten is bij consumenten met een tablet hoger dan bij consumenten zonder tablet. Van alle consumenten met twee of meer tablets heeft achttien procent het plan om een abonnement te nemen op Netflix wanneer de abonnementsprijs niet veel afwijkt van andere landen.
Overigens moet Netflix zijn marketingcampagne nog starten, waardoor de belangstelling mogelijk wat groter wordt. Het is nog niet bekend wanneer de dienst precies van start gaat.
Deel dit bericht
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond
12 Reacties
mvdg
Tja het is een Amerikaanse dienst en ik moest in mijn omgeving ook iedereen de voordelen nog uitleggen. Ik kan me niet anders voorstellen dan dat het wel grof aftrek vind wanneer het marketingapparaat gaat starten en heel NL de voordelen uitgelegd krijgt.
WebshopAdvies.nl
Dat 10% van de consumenten een abonnement overweegt vind ik al heel wat! Netflix is nog niet in Nederland en al 70% kent Netflix? En dat zonder marketing…
Naar mijn idee zal het succes vooral gaan afhangen van het aanbod aan series en films. Het concept zelf heeft naar mijn idee de toekomst…
Oli4B
Wat valt er uit te leggen … Voor een vast bedrag zoveel films kijken als je wilt, Spotify voor films, Canal+ maar dan hetzelfde online … Raar stukje wel. Negatief geluid terwijl het juist het omgekeerde moet zijn. Zie de spammert van WS-advies.
Jeroen Bos
“Onbeperkt voor een tientje” heeft al eerder bewezen dat dat werkt. In telecom werkte het met mobiel internet, onbeperkt bellen op het vaste net, onbeperkt muziek bij o.a. Spotify, dus hier onbeperkt films en series gaat ook werken. Als het maar “on demand ” is, want kanalen met voorgeprogrammeerde uitzendschema’s zijn niet meer voor de Y generatie. Nu nog wachten op een goed initiatief van de NL boeken uitgevers om het “all you can eat for € 10 ” uit te gaan rollen.
Robert
Wie of wat zijn ‘Telecompaper’? Kunnen we een dergelijk onderzoek serieus nemen? Ik kan mij zo voorstellen dat dit de Ziggo’s en UPC van deze wereld allesbehalve goed uitkomt, dat schudt ze misschien ‘ns wakker beter naar hun tv-aanbod te gaan kijken.
Jos Swinkels
Sléchts 10%? Lauwe belangstelling? Wie doet ze dat na, zonder marketing? Ik zou er meteen voor tekenen.
Jan Libbenga (Redactie Emerce)
Nuance: tien procent van een steekproef. Dat betekent niet meteen dat tien procent van Nederland gaat tekenen.
Telecompaper is een bekend marktonderzoeksbureau gespecialiseerd in telecom en organisator van telecomcongressen.
Coen
Wel zou 10% de dienst overwegen (ook dat is aanzienlijk) als de steekproef representatief zou zijn voor Gemiddeld Nederland. En de stelling van Telecompaper impliceert dat wel: ‘Tien procent van de Nederlandse consumenten’..
Misschien een oververtegenwoordiging lezers van Telecompaper in dit onderzoek?
Remy Bleijendaal
Ik snap de negatieve conclusie ook niet. Voor veel consumenten in NL is het nog niet eens duidelijk wat voor bedrijf en concept Netflix is. Toen de iPad net geintroduceerd werd, was er ook slechts een laag percentage in geïnteresseerd.
Telecompaper is een prima onderzoeksbureau. @ Coen: zij ondervragen niet alleen de lezers van Telecompaper, maar doen onderzoek in een panel waarin ze de steekproef zo getrokken hebben dat ze uitspraken kunnen doen over de Nederlandse consument.
Gijs Vroom
Het lijkt me meer de interpretatie of 10% op dit moment veel of weinig is.
Mij lijkt het persoonlijk ook aan de hoge kant en dus positief nieuws voor Netflix. Netflix is bij mediaprofessionals misschien bekend, maar dat zo’n groot deel van ‘het publiek’ Netflix al kent, verbaasd mij!
Joost van Puijenbroek
Wat raar dat 10% van de Nederlanders als “lauwe belangstelling” wordt afgedaan. We hebben het over 1,6 MILJOEN mensen. Het best bekeken programma van het land haalt dat niet eens aan kijkers. Als al deze mensen daadwerkelijk een abonnement gaan nemen kan Netflix ook in Nederland wel eens de gamechanger worden op het gebied van televisie.
Chris
Netflix heeft in de VS zo’n 30 miljoen gebruikers. In de VS wonen ongeveer 300 miljoen mensen. Volgens mij is dat óók 10%, dus hoe ‘lauw’ is die belangstelling dan?