Parodie Ischa.nl wekt indruk reclamestunt

De makers van Ischa.nl , de van Ilse gekopieerde site, laten de URL sinds vandaag doorverwijzen naar die van Beursgorilla. Volgens initiatiefnemer Jeroen Bertrams werd Ischa gisteren overspoeld met mailtjes van mensen die de grap van de kopie niet inzagen. Hij benadrukt geen reclame te willen maken voor Beursgorilla.
Hij heeft de schijn wel tegen: beide domeinnamen staan op naam van hetzelfde bedrijf, The Knowledge Crew. Bij beide namen staat Bertrams als contactpersoon vermeld.
Als reden voor de doorverwijzing noemt Bertrams de verkiezing van Beursgorilla tot site van de week bij Ischa.nl. Hij geeft toe dat een verkiezing van een site uit de eigen stal dubieus is. "Maar de site draait al driekwart jaar. Als het een reclamestunt was, dan hadden we dat toen moeten doen." Intussen zal het Beursgorilla geen windeieren leggen in het aantal bezoekers.
Het was de bedoeling om van de Ilse-kopie een grap te maken, maar die is niet aangeslagen volgens Bertrams. Bezoekers konden de lol er niet van inzien en stuurden een lading mails met vragen naar de site. Omdat Ischa.nl zelf ook niet helemaal zeker is of de kopie nu wel of niet strafbaar is, heeft men gekozen voor doorverwijzing naar een andere site, zegt Bertrams. "We hebben nog geen reactie van Ilse gehad." Ilse denkt nog na over haar meningvorming.
Zie ook:
Ischa.nl bouwt Ilse na – zonder banners
Deel dit bericht
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond
6 Reacties
Gerard
Als we het dan toch over parodieen van search-engines hebben:www.geoglo.comwww.yourmother.com Gerard
H. Davidse
Degene die dit bedacht heeft is echt geniaal! Hier kan natuurlijk geen enkel marketingbudget tegen op. Overigens verbaast het mij dat mensen de grap er niet van inzagen. Natuurlijk zou een normale site niet zomaar geheel gecopieerd mogen worden met content en alles, maar dat dit een grap was leek me toch redelijk duidelijk. En dan nog, iedereen copieert iedereen op het internet. Mensen die daarover dan weer e-mails te gaan sturen belijken alles serieus en gunnen anderen hun succesjes niet. Ik vind het een top idee en feliciteer de bedenker ervan. Eigenlijk heeft het me ook wel de ogen opnieuw geopend: op internet draait inderdaad vrijwel alles om merk, want de rest is gemakkelijk na te maken.
Davidse
Grappig, geoglo.com, hebben google netjes nagemaakt, zeker de letters van Google. Opvallend dat de site verwijst naar een site die ook door een Nederlander is gemaakt, Martijn van Osch, die ook weer betrokken is bij 4in1 (waarvoor af en toe reclame op Emerce staat). Heeft hij dan ook iets te maken met ischa.nl?? Ik vind eigenlijk de startpagina's nog het grootste voorbeeld van copieen, die apen elkaar toch ook allemaal exact na? Nog nooit iemand daarover horen zeuren. Een ander kleurtje, en prima. Hoe zit dat dan?
Martijn van Osch
Hierbij wil ik even duidelijk maken dat ik niets met Ischa.nl te maken heb. De Geoglo-site (www.geoglo.com) is wel een initiatief van mijn kant. Geoglo is slechts een parodie op de bekende zoekmachine Google. Dat het niet om een serieuze site gaat blijkt wel uit de tekst "Geoglo Is The Only Searchengine With Only One Site Indexed" en de pay-off "Google is better". Zolang een site als Geoglo.com het imago van de oorspronkelijke site niet schaadt, vind ik dat het geoorloofd is om dergelijke micro-sites als grap online te plaatsen. Het wordt ernstiger wanneer klonen van sites als een serieuze concurrent van de oorspronkelijke site worden ingezet. Vergelijk de originele site van {WebMonkey; http://hotwired.lycos.com/webmonkey/ } maar eens met {Gearcore; http://www.gearcore.com/frontpage/ }. Martijn van Oschwww.links4news.com
Jurgen
Alsof dit nieuw is of zo, alles wordt gekopieerd: Vergelijk o.a. bol.com en discount.nl (m.d.a. alto169). Dat lijkt mij een serieuzere kopie van look&feel, omdat zij er echt geld mee proberen te verdienen (of: te besparen).
Hans Verplank
ischa.nl is weer online, de vraag is natuurlijk voor hoe lang, alhoewel de site deze keer wel geheel zelf gebouwd lijkt te zijn. De site lijkt in ieder geval in het geheel niet meer op ilse, nu veel meer op startpagina. Ziet er aardig uit. Ik vraag me af waarom ze niet gelijk met deze pagina zijn begonnen.