Passagiers KLM ontwerpen zelf bagagelabel

KLM passagiers kunnen sinds gisteren hun eigen bagagelabel ontwerpen via klm.nl. Doel van de actie is om het aantal online-boekingen te vergroten. De labels zijn dan ook alleen te bestellen ná afsluiting van een online boeking.
Voor de tijdelijke actie liggen volgens woordvoerder Youssef Eddini van de KLM enkele tienduizenden labels klaar. “De actie duurt zolang de voorraad strekt.” Als de actie succesvol is, dan zal er volgens hem mogelijk een vervolg zijn. De actie loopt alleen in Nederland.
Bagagelabels kunnen worden voorzien van een eigen foto of van een op de actiesite aangeboden beeld. Wie een eigen foto upload heeft de mogelijkheid deze te editen. De KLM stuurt twee gedrukte bagagelabels naar het huisadres van een passagier.
Voor de actie vindt een beperkte promotie plaats, vertelt Eddini aan Emerce. De actie is aangekondigd in de nieuwsbrief die de KLM aan klanten stuurt. Daarnaast hoopt het bedrijf op mond-tot-mond reclame.” Voor de KLM is de labelcampagne niet de eerste actie om online boekingen te promoten. “Wij zijn sowieso bezig om te kijken hoe we op allerlei manieren de online sales kunnen vergroten. Zo hebben we in het verleden bijvoorbeeld games ingezet.” De KLM wil in 2008 veertig procent online verkopen genereren.
Het idee van de actie komt van Icemedia, dat interactieve mediaconcepten ontwikkeld. “Het idee van de campagne is bij ons ontstaan,” vertelt Bart van der Aa van Icemedia. “Wij hebben het idee intern ontwikkeld en hebben toen de KLM benaderd.” De luchtvaartmaatschappij was volgens hem meteen enthousiast. De KLM wilde volgens hem graag als eerste luchtvaartmaatschappij met de labels op de markt komen.
Klanten zelf via internet een ontwerp laten maken voor een ‘offline item’, zoals bij de succesvolle ‘Ontwerp je eigen pas’-actie van de Postbank, is niet een trend van het laatste jaar volgens Van der Aa. “Wij leggen al járen de koppeling tussen internet en print. “ Vorig jaar ontwikkelde het bureau het onderdeel van de Hi Bling Bling Campagne waarbij klanten online een sticker konden ontwerpen voor op hun HI-toestel.
Deel dit bericht
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond
1 Reacties
van der straten
leuk initiatief om een eigen label te laten maken door de passagiers! wij zijn zeer benieuwd naar het resultaat..succes met de aktie& tot "vlieg"se gg van der Straten