Deel dit artikel
-

TomTom: meer orders van autofabrikanten

TomTom krijgt meer orders van autofabrikanten, zo schrijft CEO Harold Goddijn vanochtend bij de presentatie van de jaarcijfers. Het orderboek bedraagt zo’n 1,9 miljard euro, mede dankzij Volkswagen.

De totale omzet klom met 8 procent naar 115 miljoen (pdf). EBITDA bedroeg afgelopen kwartaal 19,2 miljoen euro negatief en netto leed TomTom 38,8 miljoen euro verlies. Locatie technologie leverde 11 procent in en automotive 17 procent. Lichte winst was er voor de consumententak.

Het was geen makkelijk jaar voor het Nederlandse bedrijf doordat er als gevolg van tekorten minder auto’s werden ontwikkeld. In heel 2021 leed TomTom op een omzet van 506,9 miljoen euro een nettoverlies van 94,7 miljoen euro.

Voor 2022 rekent TomTom op een omzet van 470 tot 510 miljoen euro, met 500 tot 550 miljoen euro voor het jaar daarop.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond