
Elektramat gebruikt een RFM-analyse om meer loyale klanten te creëren
Elektramat had veel data maar moeite om deze om te zetten in een concreet plan. Samen met Adwise voerde het bedrijf een RFM-analyse (Recency, Frequency, Monetary) uit om klantgedrag te begrijpen en te segmenteren.
Hierdoor kan Elektramat gerichte, dynamische content maken voor verschillende klantgroepen. Loyaliteitsniveaus bepalen de boodschap. Zo is de benadering anders voor klanten die een hoog churn-risico hebben in vergelijking met trouwe klanten die al jaren frequent bestellen.
Ook werd er een soort product-CLV (Customer Lifetime Value)-analyse uitgevoerd om de waarde van producten in het assortiment te beoordelen. Dit hielp bij het oplossen van interne conflicten tussen finance en marketing. Finance zag producten met lage marges als minder waardevol, terwijl marketing aantoonde dat deze producten essentieel zijn voor het aantrekken van klanten en het verhogen van de totale opbrengst.
Met de RFM-analyse kan Elektramat nu onderbouwen dat bepaalde producten, ondanks een lage marge, cruciaal zijn voor het binnenhalen en behouden van klanten, wat leidt tot een hogere totale opbrengst.
In deze video vertellen Steven Bodde (Adwise) en Leon Geerlink (Elektramat) over de advertising en de grote winst die zij hebben behaald door het gebruik van een RFM-analyse.

Steven Bodde
Steven Bodde is met veertien jaar ervaring een doorgewinterde professional in digitale marketing en e-commerce. Hij is Account Director Commerce & Retail bij Adwise. Steven leidt het team en stimuleert de groei bij de klanten van Adwise. Zijn expertise omvat digitale handel, retail- en omnichannelstrategie, e-commerce en retailmedia.

Leon Geerlink
Leon werkt als Marketing Manager voor Elektramat en stuurt een team van 24 man, met diverse marketing specialismen, aan. Zoals SEA specialisten, een content team en CRO specialisten. Daarnaast houdt hij zich vooral bezig met de langetermijnstrategie van Elektramat en is hij belast met het Internationaal expansieplan EU.

John Meulemans
John startte in 2010 één van de eerste influencer marketing agencies waar hij succesvol was met award-winning werk op zowel creativiteit als effectiviteit. Sinds 2024 is hij partner bij Hibou, PR & Influencer agency. Hier geeft hij leiding aan de innovatiehub. en focust hij zich op de ontwikkeling van Digital Humans voor merken en organisaties. Als spreker is hij vaak te vinden op congressen, en natuurlijk als host voor Emerce TV.
Over de collection

De agency cases van april
Nieuwe insights
[Column] Bijna elk marketingprobleem blijkt een organisatieprobleemGetting ready to exit: wanneer is een techbedrijf echt klaar voor verkoop?Google Ads is geen kanaal, het is het kompas van je omnichannel-strategieDurable Differentiators model biedt strategisch fundament in door AI gedomineerde marktDe motor achter schaalbare digitale ervaringen: hoe je content, data en technologie met elkaar verbindtGerelateerde artikelen


Van foutgevoelige koppelingen naar een stabiel platform: de digitale reset van VillaSud

EFKA: aluminium textielframes configurators op Magento 2 + Hyvä
