Chromebook in de Benelux meest verkochte apparaat voor in het klaslokaal

Chromebooks van Google waren vorig jaar in de Benelux het bestverkochte apparaat in het onderwijs. In 2018 waren Chromebooks verantwoordelijk voor 44 procent van de verkochte apparaten voor in Nederlandse en Belgische klaslokalen, blijkt uit onderzoek van Futuresource Consulting.
“In de Nederlandse markt zagen we de afgelopen 18 maanden een groeiende vraag naar IT-oplossingen voor in klaslokalen. Doordat Chromebooks gemakkelijk te beheren zijn, hebben deze oplossingen snel marktaandeel gewonnen in deze groeiende markt. De adoptie van deze producten is het sterkst te zien in basis- en middelbare scholen”, vertelt Ben Davis, Senior Analist Education bij onderzoeksbureau Futuresource Consulting.
“De rol die scholen in de maatschappij spelen, is aan het verschuiven. Zij geven niet langer enkel feiten en theorieën door. Het is net zo belangrijk dat leerlingen zich vaardigheden eigen maken, zoals samenwerking, communicatie, reflectie en onderzoek. Deze vaardigheden bereiden hen voor op een mooie rol in de maatschappij”, vertelt Ronald Schaefer, Conrector bij Corlaer College in Nijkerk.
Vandaag de dag zijn er over de hele wereld 80 miljoen docenten en studenten die G Suite for Education gebruiken. 40 miljoen studenten en docenten vertrouwen op Google Classroom om het overzicht over alle onderwijsmiddelen te bewaren en creatieve onderwijstechnieken te gebruiken. Nog eens 30 miljoen anderen maken gebruik van Chromebooks, zowel binnen als buiten het klaslokaal.
Adam Lenaarts, Innovatiemanager bij Tabor College in Hoorn, was verrast over de mogelijkheid om G Suite te gebruiken om gegevens te verwerken en begrijpen. “Je kunt leerlingen ook vragen: wat heb je ervan geleerd en wat zou je de volgende keer anders doen? Ben je het eens met de feedback van de groep? Dit kan leiden tot hele waardevolle discussies. Hier begint het echte leren.”
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.