Crowd financiert eerste onderzoeksproject op Yournalism

AMSTERDAM, 20141010 — Deze week zijn er op het pas gelanceerde crowdfunding platform Yournalism voldoende donaties binnengekomen om een journalistiek onderzoek naar de macht van zorgverzekeraars te starten. Meer dan €3000,- euro werd binnen twee dagen gedoneerd door de ‘crowd’. Dit bedrag bekostigt het eerste onderzoek van de innovatieve journalistieke start-up, dat uitgevoerd zal worden in samenwerking met journalistiek bedrijf ‘Follow the Money’.
Yournalism is er in geslaagd om binnen twee dagen €3000,- op te halen, waarover op sociale media verwonderd werd gereageerd. Momenteel blijven nog veel verhalen door geldgebrek bij bestaande redacties liggen. Yournalism wil via crowdfunding voor veel meer verhalen de financiering voor elkaar krijgen. “Hopelijk is het onderzoek naar de macht van zorgverzekeraars de start van een hele reeks belangrijke journalistieke onderzoeken die gefinancierd zijn door de ‘crowd’ ”, stelt Huub Schuijn, mede-oprichter van de journalistieke start-up.
Eelke van Ark, journalist bij Follow the Money, zal het onderzoek uitvoeren. Van Ark is aanstormend journalistiek talent. Eerder won Van Ark met een onderzoeksverhaal de prijs voor beste online onderzoeksjournalistiek.
Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.