Industry Wire

Geplaatst door Eyevestor

Van klant naar mede-eigenaar: hoe duurzame fashionmerken hun groei financieren

“Duurzame fashion snelst stijgende categorie” op investeringsplatform Eyevestor

Cortazu, het Nederlandse B Corp-gecertificeerde outdoormerk, is een sharefundingcampagne gestart op investeringsplatform Eyevestor. Daarmee sluit Cortazu zich aan bij een opvallende ontwikkeling: steeds meer duurzame fashionbedrijven kiezen ervoor hun groei te financieren samen met hun community. Eerder dit jaar kozen onder andere de Amsterdamse duurzame fashionmerken MUD Jeans, BOAS, MARTAN en LABFRESH voor sharefunding.

Van klant naar mede-eigenaar in de modebranche

Kleding wordt steeds vaker ingezet om duurzaamheid zichtbaar te maken én als manier voor consumenten om hun identiteit te tonen. Waar Patagonia wereldwijd het bekendste voorbeeld is, geldt Cortazu als Nederlandse tegenhanger in het outdoorsegment. Hun klanten kiezen niet alleen voor hoogwaardige outdoorkleding, maar ook bewust voor het merk als statement over wie ze zijn en waar ze voor staan.
Die keuze beperkt zich niet tot productie, branding en marketing, maar strekt zich ook uit tot de financiering. De toetreding van Cortazu bevestigt een bredere ontwikkeling: steeds meer duurzame modebedrijven kiezen een financieringsvorm waarbij hun eigen community van klanten, fans en volgers mede-eigenaar wordt van het merk. In 2025 is dat momentum duidelijk versneld met campagnes van onder andere LABFRESH, MARTAN en BOAS.

Ook MUD Jeans, internationaal erkend circulair denimmerk, haalde recent een miljoen euro op via sharefunding om verdere internationale expansie te financieren. Het merk staat bekend om het Lease-A-Jeans-model en de ambitie om 100% circulaire denim te produceren én te financieren. “Voor een circulair merk is het logisch dat je samen bouwt, met partners, leveranciers en klanten. Via sharefunding maakten we de stap naar een groter, sterker en transparanter eigenaarschap,” zegt MUD Jeans-oprichter Bert van Son.

Groei met impact

Cortazu heeft een duidelijke missie: hoogwaardige outdoorkleding maken die zoveel mogelijk mensen naar buiten brengt, gecombineerd met meetbare klimaatimpact. Het merk is onderdeel van 1% for the Planet en werkt samen met onder meer Justdiggit, dat door middel van natuurlijke oplossingen land herstelt voor een groenere aarde. “Op die manier kunnen we iets teruggeven – dat vinden we belangrijk,” vertelt Wouter de Roy, een van de oprichters van Cortazu. “Onze klanten zijn ongelooflijk betrokken bij onze missie. Met deze sharefundingronde kunnen zij niet alleen onderdeel worden van ons merk, maar ook direct bijdragen aan én meedelen in onze groei,” vervolgt De Roy. https://platform.eyevestor.com/eyeventures/NL_COR?lang=nl

LABFRESH en Cortazu hebben al nauwe banden en ontwikkelden samen een parka. Samen met de eerdere succesvolle campagnes van onder meer LABFRESH – dat in twee rondes dit jaar 1,8 miljoen euro ophaalde op Eyevestor – en andere merken die hun ambities financieren met sharefunding, ontstaat een duidelijk beeld: duurzame fashionbedrijven weten hun community te mobiliseren als investeerder én ambassadeur. Het blijft bovendien niet bij kleding: ook fairtrade sieradenmerk a Beautiful Story van Cathelijne Lania financiert haar groeiambities via sharefunding.

Duurzame fashion: snelste groeier

Volgens Gijs Dalen Meurs, oprichter van Eyevestor, winnen duurzame modemerken juist nu terrein binnen alternatieve financiering doordat drie ontwikkelingen samenkomen: “Consumenten die bewust kiezen voor duurzame merken, zijn vaker bereid ook financieel mee te investeren. Tegelijkertijd zijn banken terughoudend – zeker in de retailsector – waardoor missiegedreven bedrijven moeilijker passen in traditionele risicomodellen. En fashionbedrijven werken bovendien met voorraden en seizoenspatronen die om flexibiliteit vragen. Sharefunding geeft die ruimte, zonder afhankelijk te worden van één financier die snel de controle kan overnemen.”

“De duurzame fashionbedrijven zien sharefunding precies waarvoor we het begonnen zijn: als ultieme vorm van branding, marketing en ambassadeurschap door mede-eigenaarschap,” vervolgt Dalen Meurs. “Het is logisch, maar vooral mooi om te zien dat duurzame fashion inmiddels een van de meest dynamische categorieën op het Eyevestor-platform is.”

Over Eyevestor
Eyevestor is een Europees gereguleerd investeringsplatform (ECSPR/AFM) waar bedrijven op een eenvoudige en transparante manier aandelen en obligaties kunnen uitgeven, beheren en verhandelen. Sinds 2019 haalden meer dan 100 bedrijven gezamenlijk ruim €100 miljoen op via sharefunding. Inmiddels zijn meer dan 40.000 investeerders en medewerkers actief op Eyevestor. Meer informatie: www.eyevestor.com en https://platform.eyevestor.com/eyeventures/NL_COR?lang=nl

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht