Industry Wire

Talpa Media produceert onder eigen naam in belangrijke Europese markten

Met de vestiging van Talpa UK, Talpa Italia en Talpa Nordic heeft het mediabedrijf van John de Mol in de afgelopen weken kantoren geopend in respectievelijk Londen, Rome en Kopenhagen.

De drie bedrijven gaan producties leveren gebaseerd op formats uit de Talpa-catalogus in opdracht van lokale TV-zenders in Groot-Brittannië, Italië, Scandinavië en Finland. Elk van de drie bedrijven is een joint venture van Talpa met een vooraanstaande lokale producent. In het Verenigd Koninkrijk is dat Shed Media, in Italië Toro TV en in Noord-Europa is het Nordisk Film TV in Scandinavië samen met Banijay Finland in Finland

Onder de programma’s die in aanmerking komen voor productie door Talpa UK, Talpa Italia en Talpa Nordic zijn ‘The Voice’, ’The Voice Kids’, ‘I Love My Country’, ‘The Winner Is…’, ‘Dating in the Dark’, het nieuwe reality fenomeen ‘Utopia’ en vele andere. Enkele hiervan zijn in de genoemde territoria al te zien.

Met Talpa Media USA werd tot nu toe alleen in de Verenigde Staten door Talpa onder eigen naam geproduceerd. Vanuit Nederland worden alle buitenlandse activiteiten gecoördineerd door Talpa International onder leiding van Managing Director Maarten Meijs.

Pim Schmitz, CEO van Talpa Holding, zegt er het volgende over: “Als het gaat om de internationale productie van onze formats zijn wij gewend als co-producent samen te werken met lokale partijen over de gehele wereld. Wat wij nu in het VK, Italië en in Noord-Europa doen gaat een stap verder. Talpa zal nu onder haar eigen merknaam produceren en dat is een mijlpaal als je kijkt naar de internationale groei van de onderneming.”

Claire Hungate, Chief Operating Officer van Shed Media Group reageert: “Wij vinden het geweldig om onze samenwerking te verstevigen met Talpa, het bedrijf dat verantwoordelijk is voor enkele van de meest grensverleggende formats op televisie. De verscheidenheid die Talpa heeft te bieden past uitstekend bij de diversiteit van de zeven productiehuizen van Shed, verspreid over heel Groot-Brittannië. Wij kunnen ieder genre bieden, van entertainment tot spelshows en fictie.”

“Wij vonden het heel gezellig om uit te gaan met Talpa in Italië, maar nu is het tijd om onze relatie een stuk serieuzer te maken, vindt Marco Tombolini, Managing Director van Toro TV. “Als het enorme succes van ‘The Voice’ een aanwijzing is, kunnen we in de toekomst nog een heleboel moois vieren dankzij deze joint venture.”

Jacob Houlind, CEO van Nordisk Film TV, zegt: “Het is een geweldige eer voor ons om nog nauwer samen te werken met een van de meest vernieuwende en dynamische TV-merken in Noord-Europa. Met het snelgroeiende aantal fantastische nieuwe formats dat John de Mol en zijn uitstekende team afleveren, gaan wij onze uiterste best doen om voor onze klanten in de regio de betrouwbare parter te blijven als het gaat om de productie van Talpa’s programma’s.”

 

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht