Industry Wire

Geplaatst door Zebra Technologies

Zebra Technologies brengt deep learning machine vision naar The Battery Show Europe

Het bedrijf demonstreert hoe machine vision, 3D-technologie en robotica de huidige productieprocessen en toeleveringsketens van elektrische batterijen ondersteunen.

Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), een toonaangevende leverancier van digitale oplossingen die bedrijven in staat stelt gegevens, activa en mensen op intelligente wijze met elkaar te verbinden, zal op de Battery Show Europe laten zien hoe hun machine vision hardware- en softwareoplossingen inspelen op automatiserings-, kwaliteits- en compliance-eisen voor de inspectie van elektrische voertuigen en batterijen. The Battery Show vindt plaats van 18-20 juni in Stuttgart, Duitsland.

Bezoekers van het evenement kunnen leren hoe ze deep learning machine vision-software, 2D- en 3D-technologie en vision-gestuurde robotica van Zebra Technologies en partner ID Engineering kunnen gebruiken. Hiermee kunnen ze visuele inspectie naar een hoger niveau brengen als het gaat om kwaliteit, veiligheid en naleving in het productieproces van elektrische batterijen. Deep learning machine vision-software, camera’s en 3D-sensoren kunnen worden gebruikt voor cel- en celcomponentinspectie, celstapeling, module- en verpakkingsmontage en cover-to-tray assemblage.

“Fabrikanten van elektrische batterijen en voertuigen maken gebruik van deep learning machine vision-oplossingen die de efficiëntie verhogen met industriële automatisering. Zebra Technologies en partners leveren dit aan autofabrikanten en leveranciers van EV-batterijen,” zegt Rudolf Schambeck, Senior Manager, Machine Vision, Duitsland, Zebra Technologies. “Deze oplossingen zijn bijzonder effectief in gebruiksscenario’s waarbij geavanceerde inspectie van oppervlakken en materialen noodzakelijk is, zoals autostoelen en interieurs, detectie van afwijkingen met grote variaties, classificatie, segmentatie en robotgestuurde begeleiding.”

Elektrische accu’s zijn essentieel voor de overgang naar elektrische voertuigen. Onderzoekers ontdekken nieuwe ontwikkelingen die voortborduren op de huidige lithiumsamenstelling, waaronder solid state-accu’s en natrium-ion accu’s die compactere, sneller oplaadbare en lichtere accu’s kunnen opleveren. Om deze ontwikkelingen in de hele toeleveringsketen te ondersteunen, is er een reeks aan geavanceerde technologieën nodig zodat kwaliteit en naleving met betrekking tot materialen, onderdelen en geassembleerde batterijen gegarandeerd is en stilstand in de productielijn tot een minimum beperkt wordt.

“We zijn partner van een leverancier voor een wereldwijd bekende fabrikant van luxe, hoogwaardige auto’s. Deze leverancier maakt gebruik van Zebra’s Aurora deep learning-software als onderdeel van een oplossing voor inspectie en assemblage van elektrische batterijen,” zegt Tobias Butscheid, Chief Operating Officer, ID Engineering, die aanwezig zal zijn op de stand van Zebra. “In zo’n concurrerende industrie met eisen en verwachtingen op het gebied van regelgeving, consumenten en milieu, is het essentieel dat fabrikanten van elektrische batterijen werken met ervaren partners en betrouwbare oplossingen die de resultaten leveren die ze nodig hebben.”

Uit Zebra’s rapport over AI-machine vision in de auto-industrie in 2023 blijkt dat 56% van de ondervraagde bedrijfsleiders in de auto-industrie in de UK en 43% in Duitsland al een vorm van AI gebruiken in hun machine vision-projecten. Ongeveer 20% van hen wil er meer over weten of is op dit moment bezig met aanschaffen.

Autofabrikanten en leveranciers van EV-batterijen gebruiken machine vision om de gelijkmatigheid van de oppervlaktecoating te inspecteren, defecten in cellen te detecteren, barcodes en serienummers te lezen, de consistente positionering en toepassing van kleefstoffen en thermische beads te garanderen en onze kwaliteitsbeoordelingen voor geassembleerde batterijpakketten uit te voeren. Machine vision wordt ook gebruikt als onderdeel van robot picking, sorteer- en assemblageoplossingen waarbij de machine vision-camera en software de acties van de robotarm sturen.

Woordvoerders van Zebra Technologies en ID Engineering zullen beschikbaar zijn om met de media te praten en demonstraties te geven bij Zebra stand 4-A19 op de Battery Show.

BELANGRIJKSTE OPMERKINGEN
Zebra en ID Engineering zullen aanwezig zijn op de Battery Show Europe, waar deep learning machine vision, 3D-technologie en tools voor robot begeleiding voor de productie van elektrische batterijen gedemonstreerd zullen worden.
Autofabrikanten en hun leveranciers gebruiken deze machine vision-oplossingen al om te voldoen aan kwaliteits-, nalevings- en veiligheidseisen en aan de verwachtingen van de consument.
De auto-industrie wil werken met betrouwbare partners met de juiste zakelijke ervaring en het juiste technologieportfolio om goede resultaten te leveren.
image image

OVER ZEBRA TECHNOLOGIES
Zebra (NASDAQ: ZBRA) helpt organisaties bij het monitoren, anticiperen en versnellen van workflows door hun frontlinie te versterken en ervoor te zorgen dat alles en iedereen zichtbaar, verbonden en volledig geoptimaliseerd is. Ons bekroonde portfolio omvat software en innovaties op het gebied van robotica, machine vision, automatisering en digitale besluitvorming, allemaal ondersteund door een meer dan 50-jarige ervaring in scan-, track-and-trace- en mobiele computeroplossingen. Met een ecosysteem van 10.000 partners in meer dan 100 landen, omvatten Zebra’s klanten meer dan 80% van de Fortune 500. Newsweek erkende Zebra onlangs als een van Amerika’s Most Loved Workplaces en Greatest Workplaces for Diversity. Zebra staat ook op Fast Company’s lijst van de Best Workplaces for Innovators. Lees meer op www.zebra.com of meld je aan voor nieuws alerts. Volg Zebra’s Your Edge blog, LinkedIn, X en Facebook, en bekijk onze Story Hub: Zebra Perspectives.

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht