Deel dit artikel
-

12 miljoen groeigeld voor mobiele chatter Fring

De mobiele VoIP- en chatclient Fring sluit een tweede financieringsronde af en haalt 12 miljoen dollar op. Mobiele telecomaanbieders volgen de ontwikkelingen rondom Fring met argusogen, daar het bedrijf gratis bellen en chatten mogelijk maakt. De telecomreuzen zien concurrentie voor reguliere (betaalde) telefonie en sms’en ontstaan.

Het Israëlische bedrijf Fring maakte eind vorige week bekend nieuwe financiering te hebben ontvangen. De ondernemers geven verder geen financiele specificaties, maar VoIP-blogger Luca Filigheddu weet te melden dat het om een bedrag van 12 miljoen dollar gaat. De Amerikaanse investeerder North Bridge, die ook meedeed in de eerste financieringsronde, bracht de Israëlische investeerders Pitango en Veritas aan boord en het Zuid-Afrikaanse VenFin.

Compatibel met reguliere chatsystemen

Fring wordt financieel en operationeel gesteund door de voormalige leiding van ICQ, een chatprogramma dat de weg inleidde voor de huidige populariteit van Live Messenger.

Met de nieuwe kapitaalinjectie wil Fring het gelijknamige telefoonprogramma, er is geen pc-versie van de client, technische verdiepen en uitbreiden. Gebruikers van het programma kunnen momenteel bellen en chatten via Skype, MSN Messenger, Google Talk en ICQ.

Bovendien ondersteunt het programma de open SIP-standaard, wat de basis vormt voor de meeste VoIP-applicaties. Tevens willen de Israëlische ondernemers het programma toegankelijk maken voor meer dan de huidige 350 toestellen.

Fring werkt op de besturingssystemen Symbian en Windows Mobile. Het programma is het meest geschikt voor mobiele bellers met een flat fee data-abonnement. Via het telefoonprogrammaatje kunnen zij onbeperkt telefoneren naar VoIP-, Google Talk-, Skype- en Messenger-gebruikers. De ontvangende partij hoeft niet per se Fring te gebruiken. Zij kunnen de binnenkomende gesprekken en chats gewoon via de pc beantwoorden.

Marketing met schending gebruiksvoorwaarden

Geld verdient Fring niet. Het bedrijf richt zich primair op het uitontwikkelen van zijn programmatuur. Het is niet uitgesloten dat er in toekomstige uitvoeringen van het programma advertenties zullen verschijnen. Een ander verdienmodel is volgens een van de oprichters het in licentie verkopen van de chat- en beltechnologie aan telecombedrijven.

Om zijn naam te verspreiden schendt Fring de gebruiksvoorwaarden van Microsoft. Het statusbericht in Live Messenger wordt namelijk 'gekaapt' zodra een gebruiker inlogt. De persoonlijke boodschap van de gebruiker wordt door Fring overgenomen. Het bedrijf vervangt het statusbericht met een hyperlink naar zijn eigen website: een pagina waar belangstellenden het programma kunnen downloaden. Microsoft is op de hoogte van de schending van zijn gebruiksvoorwaarden, maar onderneemt geen stappen.

Fring bevindt zich in de VoIP- en chatmarkt met het Nederlandse bedrijf Nimbuzz, en ten dele ook met chatdienst eBuddy en belbedrijf Jajah.com.

Operators gebaat bij nieuwe toepassingen

Het is nog niet duidelijk hoe mobiele telecomaanbieders zich op zullen stellen richting bedrijven die spraak- en sms-verkeer overnemen. Het blokkeren van dit soort diensten heeft in het verleden wrevel opgeroepen onder klanten van de telecombedrijven. Wel stimuleert het verschijnen van telefoonprogramma's die werken op mobiele datanetwerken het verkeer op deze duurbetaalde netwerken.

Omzet uit mobiel dataverkeer is een sterk groeiende poot onder de omzet van mobiele aanbieders. In Nederland bieden nagenoeg alle beheerders van mobiele netwerken een flat fee-abonnement, voor ruwweg 10 euro, voor Umts-toegang. Uit de kwartaalcijfers van T-Mobile bleek vorige week dat het bedrijf 2,9 procent van zijn omzet haalt uit mobiel dataverkeer, exclusief sms-verkeer. Dat is een toename van 42 procent in een jaar tijd. Vodafone realiseert 5,5 procent van zijn omzet uit Gprs- en Umts-verkeer.

Deel dit bericht

1 Reacties

Johan

Check Yeigo.com, zelfde principe.En nog iets als wifi net zo standaard wordt als Bluetooth dan is het gedaan met de grote telecombedrijven.Who needs them. Gratis internetten en gratis bellen. Wie gaat dit allemaal betalen?De adverteerders natuurlijk. Hoe denk je anders dat google zo groot is geworden!!

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond