Industry Wire

Geplaatst door Catawiki

Kogelvrije Mercedes Spaanse koning onder de hamer

Wie op zoek is naar een bijzondere auto kan deze week terecht bij online veilingsite Catawiki. Daar wordt op dit moment namelijk de 39 jaar oude gepantserde Mercedes 450 SEL van voormalig Spaanse koning Juan Carlos geveild. De 5 meter lange Mercedes begeleidde de Koning en zijn vrouw, koningin Sofia Sofia, tijdens hun officiële bezoeken. Om de veiligheid van de Koning te garanderen is de auto volledig bekleed met kogelvrij pantser. De auto weegt daardoor dan ook meer dan 2.000 kilo. Leuk detail is dat de auto nog altijd is voorzien van de originele Spaanse vlaggen en een sirene. Catawiki verwacht dat de oldtimer ongeveer 50.000 euro kan opbrengen.

Dat deze Mercedes geen gewone auto is blijkt wel uit het feit uit dat de auto voor die tijd een enorme motor had.  “Het betreft een 6.900 cc v8, met een vermogen van 225 pk, waardoor deze auto 210 km/u kan bereiken en accelereert van 0 tot 100 km/u in 9,3 seconden. Voor een auto uit die tijd en met dit gewicht een hele prestatie.’ aldus Sander Houdel, oldtimer expert bij Catawiki.

Koninklijke auto’s

Volgens Catawiki is er echt een markt voor auto’s die in het bezit zijn geweest van leden van het Koninklijk huis. Zo werd vorig jaar de Aston Martin van prins Philip van Engeland geveild voor meer dan 500.000 euro en ook een Ferrari die bezit is geweest van onze eigen Prins Bernhard wisselde een aantal jaren gelden voor meer dan 350.000 euro van eigenaar.

De veiling is inmiddels gestart en duurt tot en met zondag 10 september en is te bekijken via www.catawiki.nl/mercedes450

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht