Deel dit artikel
-

Dag van de gratis bezorging verwacht 70.000 bezoekers

De organisatie van de eerste ‘Dag van de gratis bezorging’, verwacht vandaag 70.000 bezoekers te verwelkomen op de site. Tijdens deze dag brengen deelnemende webwinkels geen bezorgkosten in rekening.

Jeroen Korving, een van de initiatiefnemers, heeft het initiatief in Nederland geïntroduceerd naar aanleiding van Amerikaans voorbeeld. “Het gaat goed, gisteren ging de traffic van de 1.000 bezoekers die we daarvoor zagen naar 10.000. Met de bezoekers die we vandaag hebben gezien, denken we aan het eind van de dag tussen de 50.000 en 70.000 bezoekers te hebben gehaald.” Voor de eerste keer dat dit initiatief wordt georganiseerd ‘niet onaardig’, meent Korving.

Over de orders kan hij nog weinig zeggen. “We krijgen wel mails binnen van webwinkels dat het goed loopt, maar dat zegt niks over het totaal. Daar weten we aan het eind van vandaag pas meer over, wat het effect is geweest.”

Deelnemende winkels hebben zich via affiliatenetwerken aangemeld en betalen per keer dat een consument naar hun site klikt. Kleine webwinkels die niet zijn aangesloten bij een afiliatenetwerk, mochten meedoen op de voorwaarde dat ze de ‘Dag van de gratis bezorging’ zouden promoten.

In totaal hebben 563 webwinkels zich aangesloten. Korving: “Zowel de grote winkels als de kleine spelers. We hebben It’s en Otto, maar ook merken als Gaastra en Mexx. En daarnaast vele kleine webwinkels.”

Bezorgkosten zorgen er bij consumenten regelmatig voor dat ze een beoogde online aankoop uiteindelijk toch niet uitvoeren. Tijdens het afronden van het bestelproces komen ze er dan achter dat ze behalve de producten ook het transport nog moeten betalen. Die onverwachte kosten schrikken af. Korving liet eerder nog weten met zijn actie winkeliers anders tegen het verschijnsel bezorgkosten aan te willen laten kijken. “Je zou ze ook in de reguliere marketingkosten kunnen verdisconteren. Dan neem je direct een drempel in het bestelproces weg. Of: je zou enkel bezorgkosten kunnen rekenen voor klanten die hun bestellingen bijvoorbeeld pas in de avonduren willen ontvangen als ze thuis zijn.”

Verscheidene Nederlandse webwinkels brengen al helemaal geen bezorgkosten meer in rekening. Onder hen bevinden zich zaken als Zalando, Coolblue, Dixons, O’Moda en Conrad. Zalando doet wel mee aan het initiatief. “Zij mogen ook gewoon op bij de rest van de webwinkels op de website staan”, aldus Korving.

Met de actie wil Korving duidelijk inzicht geven in wat de consument doet. “Wat bijvoorbeeld het klikgedrag is op een categorie en of mensen kleine of vooral grote producten bestellen.” Ook moet aangetoond worden hoeveel extra bezoekers en omzet deze actie de webwinkels oplevert.

Deel dit bericht

6 Reacties

Jos

Uiteraard is 'geen verzendkosten' ook een gigantische wassen neus. Bij de webwinkels waar geen verzendkosten gelden, zit dit gewoon verwerkt in de prijs. Begrijp me niet verkeerd, dit vind ik erg fijn, zorgt voor duidelijkheid, maar dit soort initiatieven vind ik werkelijkwaar grote onzin. En al helemaal dat er via affiliatekanalen als verdienmodel wordt gewerkt. Het is dus niet meer dan een simpele affiliatewebsite zonder nuttige content.

Harmen

Bedankt voor je nuttige bijdrage Jos….

Jochem Vroom

Ik hoop dat Maurice en Jeroen de 100.000 bezoekers verbreken, een zeer indrukwekkend initiatief, al helemaal omdat het vanuit 0,0 is opgezet, wellicht lukt het ze om dit volgend jaar nog 4 / 5 keer groter te maken.  @Jos, wellicht een idee om een lekkere kop thee te zetten en wat tot rust te komen, het verdienmodel dat ze gebruiken heeft verder toch weinig met deze 'dag' te maken? En die site is helemaal niet een simpele affiliatewebsite, daar moet je fors veel tijd en geld in steken. Dat gaan ze via de affiliate inkomsten echt niet terug verdienen, wat het nog indrukwekkender maakt.

simona xu

Zalando doet wel mee aan het initiatief. ?Zij mogen ook gewoon op bij de rest van de webwinkels op de website staan?, aldus Korving. incorrecte zinsvolgorde: "Zij mogen ook gewoon bij de rest van de…"

lolbroek

Lekker zo'n dag van de gratis bezorging als TNT staakt

Rob Hendriksen

Ik zie dat de dag van de gratis bezorging volgend jaar ook al weer is ingepland. Ik ben heel benieuwd om te horen wat de resultaten van dit jaar nu waren?

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond