Industry Wire

Geplaatst door Kaiber

Kaliber heeft een nieuwe Cient Services Director

Kaliber heeft een nieuwe Client Services Director: Martin Stiemer, al ruim elf jaar werkzaam in advertising. Hij studeerde HBO Communicatiemanagement en volgde daarna Sociaal Culturele Wetenschappen aan de Vrije Universiteit van Amsterdam. Ging uiteindelijk als accountmanager aan de slag bij 10 Wizards (later Reason Why) en was vervolgens anderhalf jaar freelancer. Voor zijn overstap naar Kaliber zat hij 5,5 jaar bij Red Urban en Etcetera als Business Director.

Daar werkte hij onder andere voor nationale en internationale accounts zoals: Toyota, Sikkens, ABN AMRO, MeesPierson, Takeaway.com (Thuisbezorgd.nl), Nationale-Nederlanden, AutoRAI, Burger King, Schiphol, Tic Tac, D-Reizen en Ben.

Waarom heb je de overstap naar Kaliber gemaakt?
“Ik kreeg de kans om binnen een kleinere club een grotere rol te spelen en daar heb ik heel veel zin in! Een andere reden waarom ik hier naartoe ben gekomen is de digitale drive die hier heerst. Ik ben meer generalist dan specialist, maar ik heb absoluut een voorliefde voor het digitale en technologische umfeld. Met een nieuwe generatie denkers, makers en wakers heeft Kaliber het oog op de toekomst. Het middel is niet heilig of leidend, maar de oplossing van het vraagstuk. Ook wat Ronald (van Schaik, oprichter van Kaliber, red) vertelt over de combinatie van magic & wisdom en de onstuitbare ontdekkingsdrift van ons grote voorbeeld Tommy. Dat is zo’n sterk verhaal, ik geloof daar heel erg in en merk dat dit ook bij opdrachtgevers binnenkomt.

Kaliber is een een club die weet waar ze mee bezig is en nadenkt over innovatieve oplossingen, los van het middel. Goed voorbeeld hiervan is de case van VELUX waarin VR wordt gebruikt om de effecten van licht en lucht in een donkere ruimte te laten ervaren. Dat laat heel duidelijk zien dat je op een andere manier nadenkt over oplossingen, dat maakt het heel sterk en spot-on voor het merk VELUX.”

Je loopt hier nu een paar weken rond, wat is je indruk?
“Het is een bijzondere club mensen met liefde voor het vak. En dat is niet meer zo vanzelfsprekend. De ontdekkingsdrift, de mooie projecten die hier gerealiseerd worden en de liefhebberij die daarachter zit, ervaar je direct zodra je hier binnen stapt. Van een interactieve skateramp tot een app van een wekker waar je naar moet glimlachen om hem uit te zetten, daar word je enthousiast van. Niet alleen een concept bedenken, maar gewoon direct een werkend prototype maken. Hierdoor wordt een concept voor opdrachtgevers direct tastbaar en kunnen ze het aanraken, ermee spelen waardoor ze het waarschijnlijk ook sneller omarmen. Het is een ouderwets soort ambacht dat leidt tot innovatieve oplossingen. Een goed voorbeeld is een opdrachtgever die initieel langskomt voor het bouwen van een app, maar wij geven aan dat een app niet de oplossing is voor het probleem. We adviseren een traject waarin uitgebreid nagedacht wordt over de best passende oplossing, via ons Thinklab traject brengen we in kaart hoe we de vraag wel met elkaar kunnen beantwoorden.

Opvallend is ook dat veel mensen hier lang blijven werken en dat is vaak een goed teken. Het zegt veel, Kaliber is het huis van toptalent aan het worden en daar worden ambities dan ook op afgestemd. Het authentieke is dat iedere medewerker het verhaal van Kaliber op zijn of haar eigen manier vertelt, maar dezelfde elementen komen steeds terug: de sturm und drang om te ontdekken wat er allemaal mogelijk is, maar vooral: heel goed luisteren naar de échte vraag van de opdrachtgever.

Wij geloven dat co-creatie met opdrachtgevers maar ook met andere partijen the only way to go is. Veel reclamebureaus weten ons inmiddels goed te vinden vanwege onze expertise en open vizier binnen een samenwerking. Hierdoor zijn we in staat om complementair te werken aan de beste oplossingen voor opdrachtgevers.”

Wat hoop je met Kaliber te bereiken?
“Ik wil binnen een toffe club werken aan oplossingen waar mensen en merken op zitten te wachten. Samen de te varen koers bepalen voor het bureau. Maar ook: tegen welke projecten gaan we bijvoorbeeld nee zeggen, zodat we andere klussen nog beter kunnen doen? Ik houd me uiteraard voornamelijk bezig met bestaande opdrachtgevers, hoe kunnen we het maximale resultaat uit onze samenwerking halen? Daarnaast staan we open voor new business en daarin zit de visie besloten om ons alleen te richten op futureproof merken. Kaliber is immers het bureau van de toekomst.”

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht