Lycos komt met sociale zoekmachine

Doorgaans werken zoekmachines op basis van trefwoorden. Zo niet de sociale zoekmachine Lycos iQ. Sinds vandaag kunnen Nederlandse bezoekers hier terecht met hun vragen.
Lycos Europe lanceert vandaag in Nederland de nieuwe zoekmachine gebaseerd op kennis van een online sociaal netwerk. Lycos iQ koppelt vragen aan een community van experts.
Het is in Nederland de eerste vraagbaak in haar soort. Vergelijkbare diensten zijn Yahoo Answers, LinkedIn Answers, of Questville van Amazon.
Zodra een vraag gesteld is op Lycos iQ wordt deze openbaar gemaakt voor andere mensen. Gebruikers met verstand van deze vraag, de zogenoemde experts, kunnen een antwoord geven. Punten worden toegekend op basis van de snelheid en accuraatheid van het antwoord. Hiermee kan een gebruiker stijgen of dalen in rang.
Met een goede community ontstaat hiermee wellicht een alternatief voor de bestaande algoritmische zoekmachines. Hoe groter de community, hoe breder en hoe sneller relevante antwoorden worden geformuleerd.
Op de dag van de lancering staan er 472 vragen online. De vragen variëren van "Wat is het recept van een milkshake bij McDonalds?" tot "Wat denken jullie van de positie van Google die net Doubleclick heeft gekocht?". Er staan momenteel 75 mensen ingeschreven als ‘expert’.
Binnenkomende vragen worden op thema geselecteerd en doorgegeven aan specialisten in het netwerk. Gebruikers ontvangen automatisch vragen die aansluiten op hun interesses.
In Duitsland is dezelfde dienst sinds januari 2006 online. Hier wordt gemiddeld binnen anderhalve minuut antwoord gegeven op een vraag.
Een andere mogelijkheid om vragen te stellen en niet te zoeken met trefwoorden is Aladin: een service van de openbare bibliotheken. Bij een vraag ontvangt de gebruiker binnen 1 tot 5 werkdagen een antwoord per mail.
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond