Industry Wire

Geplaatst door Jungle the Bungle

Zo veroveren deze twee vrouwelijke ondernemers de kinderapp-markt

AMSTERDAM – 20 MAART 2025 – Ze wisten al duizenden fans te enthousiasmeren, wonnen een Dutch Game Award, en haalden €185.000 op met crowdfunding. Maak kennis met Carolina Bongers (51) en Amber Stam (29), twee Nederlandse powervrouwen achter Jungle the Bungle. Hun kinderapp combineert prachtig game-design met verantwoorde schermtijd – en maakt leren zo leuk dat basisscholen, ouders én partners zoals Heel Den Haag Leest en VoorleesExpress niet meer zonder kunnen.

Met een Rabo Innovatielening, een award op zak, duizenden app downloads, basisscholen als klant en samenwerkingen met toonaangevende educatieve initiatieven laten Carolina en Amber zien hoe succesvol vrouwelijk ondernemerschap kan zijn. Hun app leert kinderen Nederlands, Spaans of Engels, helpt nieuwkomers integreren en daagt snelle leerlingen uit – allemaal in een kleurrijk, leuk en leerzaam avontuur. En voor elk verkocht abonnement doneren ze er een aan een kind waarvan de ouders beperkte financiële middelen hebben.

Disney-ervaring als troef
Carolina, die eerder in haar carrière bij Disney werkte, brengt een schat aan ervaring in storytelling en design mee. “Daar heb ik geleerd hoe je kinderen boeit met karakters en verhalen,” zegt ze. Samen met Amber en taleninstituut EarlyBird bouwde ze Jungle the Bungle – een app die eruitziet als een game, maar een taalrevolutie ontketent. In oktober 2024 wonnen ze de Dutch Game Award voor Beste educative game, een bekroning van hun unieke mix van fun en educatie. “Schermen zijn helaas onvermijdelijk,” vertelt Amber. “Kies dan voor iets waar kids écht wat aan hebben.”

Tweetaligheid en teamwork
Carolina, zelf tweetalig opgevoed, weet hoe groot die voorsprong is. “Tot 8 jaar leren kinderen moeiteloos een tweede taal – het boost hun brein.” Jungle the Bungle biedt Nederlands, Spaans en Engels, wordt o.a. ingezet op basisscholen om nieuwkomers te helpen, en prikkelt snelle leerlingen met een extra taal. Met partners als Heel Den Haag Leest en VoorleesExpress bereikt hun missie nog meer kinderen. Ouders zijn lyrisch: ‘’Eindelijk een app die verantwoord én leuk en leerzaam is’’.

Groeien met impact
Waar Carolina ooit begon met kinderboeken groeide Jungle the Bungle met Amber uit tot een bekroond succes. Vorig jaar haalden ze €185.000 op via Crowdfunding, gesteund door meer dan 100 investeerders die geloven in hun visie. Duizenden gezinnen en scholen zijn hooked, en met een Rabo Innovatielening praten Carolina en Amber nu met investeerders om zoveel mogelijk kinderen een voorsprong te geven. “We denken groot,” zegt Amber. “En we geven terug – elk kind verdient dezelfde kans.” Hun donatiemodel – één verkocht, één geschonken – maakt het verschil voor kids die in een minder kansrijke omgeving opgroeien.

***EINDE PERSBERICHT***

Over Jungle the Bungle
Jungle the Bungle is een bekroonde kinderapp die leren en spelen combineert. Ontwikkeld door Carolina Bongers en Amber Stam met taleninstituut EarlyBird, biedt het Nederlands, Spaans en Engels via kleurrijke games en karakters. Met samenwerkingen zoals Heel Den Haag Leest en VoorleesExpress groeit hun bereik. Van basisscholen tot gezinnen, de app helpt kinderen groeien – met een missie om kansengelijkheid te vergroten door voor elk verkocht abonnement er een te doneren. In oktober 2024 won het de Dutch Game Award voor beste educative game voor kinderen.

Dit artikel is een ingezonden bericht en valt buiten de verantwoordelijkheid van de redactie.

Deel dit bericht