Afgeschermde nieuwssite Times ziet verkeer dalen

The Times en The Sunday Times zien het verkeer naar de bijbehorende sites dalen na het invoeren van een aanmeldingssysteem om het nieuws te kunnen lezen. Het nieuws is de komende maand nog gratis te lezen na aanmelding. Daarna zal de nieuwsliefhebber moeten gaan betalen.
Om het nieuws te kunnen lezen wordt de bezoeker sinds een week doorgestuurd naar een speciaal opgezette registratiesite. Een deel van het verdwenen verkeer verdwijnt dan ook naar deze site.
News international, van Rupert Murdochs internationale uitgever News Corporation, lanceerde eerder twee nieuwe sites voor The Times en The Sunday Times, waar deze tot nu toe samengingen in Timesonline.co.uk. De splitsing was in het kader van een eerder aangekondigd nieuw online betaalmodel.
De artikelen van beide online titels worden niet geïndexeerd door Google. Alleen de koppen op de homepage zijn zichtbaar voor de ‘spiders’ van de zoekmachine.
Hitwise analyseerde het verkeer van beide nieuwssites en merkt op dat de afgelopen maand het marktaandeel van de Times daalde van 4,37 naar 2,67 procent. De aparte registratiesite werd de vorige week veel bezocht en pakte 17,6 procent van het verkeer dat bij de andere Times-stes wegsijpelde. De Telegraph wist 3,8 procent van het verkeer mee te pakken dat normaal naar de Times gaat.
Hitwise bekijkt ook waar het verkeer naartoe gaat dat wegstroomt bij de registratiesite, dus van lezers die zich niet willen registeren. Concurrenten die hier het meeste van profiteren zijn de Telegraph, Guardian, Independent, Daily Mail en BBC News.
Times mag dan misschien marktaandeel verliezen, het is geen heel groot verlies. Het is nog afwachten wat de bezoeker doet wanneer de test is afgelopen en er echt betaald moet worden voor het nieuws.
Deel dit bericht
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond
6 Reacties
Sandra
Interessante case!Ik ben heel benieuwd hoe deze de geschiedenisboeken ingaat.
gast
"het marktaandeel van de Times daalde van 4,37 naar 2,67 procent, een halvering." Sensatiezucht ? Het is niet 50%, maar net iets minder dan 40% (meer 1/3 dan 1/2). Nog steeds een hoop, maar wel-verdiend 😉
Jannemiek - Emerce
@Gast Bij sensatiezucht had ik wel een dikke kop boven het artikel geplaatst. Dat is niet het geval. ;) Blijft staan dat je een goed punt maakt. Het is inderdaad geen halvering. Ik pas het even aan.
Eric
'Times mag dan misschien marktaandeel verliezen, het is geen heel groot verlies. " 40% vind je niet veel?
Jannemiek - Emerce
@Erik, Een deel verdwijnt naar de eigen aparte registratiesite. In die zin is het geen heel groot verlies. Interessanter wordt het wanneer de gebruikers moeten gaan betalen om te kijken wat het marktaandeel dan is en of in hoeverre het dan geld op gaat leveren.
gast
"Een deel verdwijnt naar de eigen aparte registratiesite. In die zin is het geen heel groot verlies." Ongeveer 30% (ongeveer 40% minus 17.6% van die 40%) is nog steeds een groot verlies. "Interessanter wordt het wanneer de gebruikers moeten gaan betalen om te kijken wat het marktaandeel dan is" Een gokje ? Nog lager dan het nu is. :-) "en of in hoeverre het dan geld op gaat leveren." Da's een vraag van hoeveel mensen er nog overblijven die de prijs die er dan voor gevraagd wordt willen (blijven) betalen.