Brandmanager worstelt met concept advergame

Brandmanagers en gamedevelopers begrijpen elkaar niet. De meer traditionele themabureau’s moeten een slag maken. “Zij lopen achter”, aldus Michiel Sala van Little Chicken.
Sala, mede-oprichter van Little Chicken, een gamebedrijf gespecialiseerd in advergaming en marketingcommunicatie: "Brandmanagers begrijpen games en gameplay niet. Een brandmanager wil alle unique selling points in de game hebben, waar de gamemaker wil focussen op gameplay." Hij vervolgt: "Een Advergame moet voor 80 procent leuk zijn en de rest moet educatief zijn of de commerciële boodschap bevatten. Die verhouding is belangrijk."
Gamedevelopers aan de andere kant begrijpen vaak het merk en de bijbehorende waarden niet, meent Sala: "Bij advergames denken zij vaak aan platte spelletjes."
Succesfactor
De commercieel directeur van het gamebedrijf stipt tijdens de Gaming Expert session van DQ&A een aantal punten aan waaraan een advergame moet voldoen wil het de kans op succes vergroten. Het eerste, haast vanzelfsprekende punt is het stellen van een realistisch doel. "Je moet je afvragen of de game het product verkoopt. Een gamecommunity voor een merk als Fortis zal bijvoorbeeld niet werken. Een advergame doet veel voor de brand recall, maar of het het juiste middel is om e-mailadressen te verzamelen, daar zet ik mijn vraagtekens bij. Een advergame heeft een meer lange termijnwaarde", aldus Sala.
Als tweede staat seeding – waar is het spel te vinden – hoog op de agenda. Sala: "Je hebt een kritische massa nodig. Hyves bijvoorbeeld werkt erg goed om het virale aspect op gang te brengen." Bedenk verder goed of je iets low- of hightech wilt maken. "Lowtech kan goed wanneer de looptijd van een game wat korter is. Ontwikkel je een advergame die een langere levensduur heeft, zet dan in op hightech."
Een vierde aandachtspunt is de veiligheid. "Een flashgame wordt makkelijk gehacked. Zeker met grote geldprijzen op basis van highscores. Dat kan bedrijfsschade opleveren." Als laatste geeft Sala mee dat de gamer vrij gelaten moet worden: "Gaming is about giving the player control."
Veranderingen
Little Chicken werkt samen met communicatiebureau’s. In de afgelopen jaren ziet het bedrijf bij de wat grotere interactieve webbureau’s die zich ‘meer richten op online’, dat er meer begrip ontstaat. "Zij snappen dat je als eerste goede content moet hebben en dat je daar omheen een campagne moet maken om mensen er naartoe te lokken. Dat is al een hele verandering."
Volgens Sala moeten de meer traditionele themabureau’s die slag nog maken. "Zij lopen achter. Vroeger was het leuk om bij een campagne ook een spelletje te hebben met een prijzenactie. Tegenwoordig is de game de motor van de campagne, rond de motor komt de rest. Dat kost tijd. Er komt langzamerhand een verandering op gang, in die zin dat er meer wordt gekeken wat voor type game bij welke doelgroep past en welk platform gebruikt wordt."
Deel dit bericht
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond
1 Reacties
Jay de Groot
Ik begrijp dit journalistieke waarde van dit stukje niet helemaal?? Is dit een infomercial voor Little Chicken? Of waarom zijn er niet nog meer bronnen opgenomen voor dit artikel. Thema lijkt me interessant genoeg om meerdere mensen iets over te laten zeggen. (met alle respect voor Little Chicken, natuurlijk) Mhhh. Niet echt Emerce waardig.