Deel dit artikel
-

ESA lanceert Europese ‘GPS-wedstrijd’

De Europese ruimtevaartorganisatie ESA is op zoek naar de beste ideeen voor locatiegebaseerde diensten, op basis van satellietsignalen. De winnaar krijgt een geldprijs en een kantoor. De Nederlandse sub-winnaar krijgt een kantoor in Noordwijk.

Tot eind deze maand kunnen bedrijven en individuen hun beste idee inzenden voor unieke diensten voor de Europese GPS-concurrent Galileo. Het satellietnetwerk wordt nu gebouwd en is rond 2013 gereed.

Eind oktober vindt de prijsuitreiking van de European Satellite Navigation Competition 2008 in München plaats.

Het Nederlandse ESA-kantoor in Noordwijk, Estec, heeft een speciale prijs voor Nederlandse inzenders. Als zij niet de hoofdprijs winnen, maar in de optiek van de organisatie wel een prijs verdienen dan krijgt het Nederlandse team een kantoor bij Estec en ondersteuning bij de uitvoering van hun plan.

Het doel van de competitie is tot nieuwe, innovatieve ideeën te komen voor het navigatiesysteem dat Europa nu bouwt als geavanceerde opvolger van het Amerikaanse militaire localiseringssysteem GPS.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond