Deel dit artikel
-

Google neemt maatregelen tegen domeinproeven

Google gaat maatregelen nemen tegen misbruik van ‘domeinproeven’, oftewel het kostenloos testen van domeinnamen op advertentiepotentieel.

Nogal wat domeinregistratiebedrijven laten tijdelijk domeinnamen vastleggen om die uit te testen. Na vijf dagen worden de domeinnamen weer teruggegeven. Het gaat vaak om domeinen waarop bezoekers per ongeluk terechtkomen omdat ze een tikfout hebben gemaakt. Zo’n domein is daarmee een interessante advertentiefuik. Met name voor Google Adsense partners. Sommige bedrijven registreren talloze proefdomeinen alleen om die van Adsense reclame te voorzien. Een van de partners van Google heeft hierdoor in een maand tijd wel 3 miljoen dollar verdiend.

ICANN, de beheerder over het namensysteem van internet, heeft vorig jaar al eens de gevolgen van domeinproeven in kaart gebracht. Men vreesde voor instabiliteit van het domeinnamensysteem.

Google wil deze praktijken nu tegengaan, ook al omdat serieuze bedrijven die de namen graag willen hebben daar niet over kunnen beschikken. Google zegt de maatregelen volgende maand al in te willen voeren. Daarbij zullen Adsense-advertenties niet langer geplaatst op domeinen die minder dan vijf dagen oud zijn. Google zal door de maatregelen vermoedelijk zelf vele miljoenen dollars per week mislopen.

 

 

Deel dit bericht

1 Reacties

JMD

Ik vraag me af of je deze pratijken van domeinregistratiebedrijven (goed woord voor galgje!) daadwerkelijk kunt tegenhouden met deze maatregel. Een domeinregistratie kost hen misschien 10 euro? Terwijl een goedlopende domeinnaam het veelvoudige kan opleveren. Maar een goede start is het zeker!

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond