Deel dit artikel
-

Jaar in beeld: September-december

De laatste vier maanden van 2000: WOL gaat over in Italiaanse handen, Newconomy komt in geldnood en verschillende incubators moeten hun eerste faillissementen bekend maken. En eindelijk wordt de vraag of AOL en Time Warner samen verder mogen, beantwoord: Het mag.

September
De Europese commissie twijfelt of het goedkeuring moet geven aan de samengang van AOL en Time Warner. Ook de Amerikaanse mededingingsautoriteiten zetten er nog vraagtekens bij: de combinatie zou een sterk overheersende rol krijgen op de markt. Na Francisco van Jole vertrekt ook Erwin van der Zande bij Bitmagic; het bedrijf verlaagt haar uitzendfrequentie. Betalen voor website-bezoek lijkt niet te lonen; SurfjeRijk stopt haar diensten , bij gebrek aan adverteerders. Op 7 september wordt bekend dat Tiscali voornemens is het neergaande Worldonline in te lijven. De Italianen willen 20 euro per WOL-aandeel betalen . Ajax komt in opspraak; De voetbalclub wil alle domeinnamen verbieden die de naam Ajax voeren. Ajaxfan.nl is de eerste partij die gemaand wordt de activiteiten te staken. De openbaar vervoer-info wordt weer gratis. Sinds er betaald moest worden, kelderde het aantal bezoeken op de site dramatisch. Lost Boys is nog steeds op overname-pad. ACS-I wordt opgeslokt . Netwerk-infrastructuur is een groeimarkt. InterXion krijgt zelfs 200 miljoen euro aan investeringen .
Op 14 september blijken veel klanten van betaaldienst OTS weg te lopen bij het bedrijf: Slechte service, onbereikbaar en trage betalingen zijn de druppels die de emmer doen overlopen. Inmiddels heeft RingRosa het bedrijf weer overgedaan aan oud-eigenaar Hans Perukel. Altavista moet een kwart van het personeel ontslaan in een grootscheepse reorganisatie. Minister Jorritsma wil dat Twinning uiterlijk eind 2001 uit handen van de overheid is. Een paar dagen later wordt bekend dat Twinning de financiering van URMusic stopt ; de incubator komt onder vuur te liggen. VNU en Ilse zijn aan het eind van de maand definitief één bedrijf.

Dit artikel is voor premium abonnees . Log in of meld je aan!