Deel dit artikel
-

Mobiele campagnes ontbreken bij Esprix-nominaties

De jaarlijkse Esprix-prijs,kent een overvloed aan online campagnes op de lijst met genomineerden. Opvallend is dat de mobiele campagnes schitteren door afwezigheid en zijn nagenoeg niet aanwezig.

Lemz, dat het bureauklassement aanvoert met de meeste nominaties, is hierop geen uitzondering. In de race naar de prijs voor beste activerende campagne wist bureau Lemz zes nominaties in de wacht te slepen. Op één uitzondering na, lieten de campagnes van Lemz het online aspect de boventoon voeren. De zesde campagne, de Coca-Cola Sing-a-Long, is een interactieve mobiele campagne.

"Overal wordt gezegd dat mobiel een vlucht neemt. Maar er zijn nog weinig campagnes die het inzetten en die iets puur op de mobiel doen. Wij zijn altijd op zoek hoe we dicht bij de mensen kunnen komen", aldus Mark Woerde, strateeg en een van de oprichters van  Lemz. Hij vervolgt: " Het eerste probleem dat we tegenkomen bij mobiel is dat de hoeveelheid mensen die toegang hebben tot mobiel internet, er niet allemaal wat mee doen. Penetratie is wat anders dan gebruik. Wil je het succesvol maken, dan moet het dicht bij de mensen staan en dat is op de mobiel nu niet veel meer dan wat sms’en. Zodra het is ingeburgerd, dan gebruiken wij het graag."

Om de band tussen Coca-Cola en 3FM Serious Request aan te halen,werd een actie op poten gezet. Mensen konden door te bellen naar een 0909-nummer, meezingen met een kerstlied. Door te bellen met dit nummer werd 1,30 euro gedoneerd.

De campagne ‘Doe maar gewoon, dan doe je al gezond genoeg‘ voor De Friesland Zorgverzekeraar, ontwikkelde Lemz een site waarop Nederlanders nieuwsberichten over gezondheid in konden sturen. Het online aspect is volgens Woerde debet aan de vele nominaties voor Lemz. "Als het er om gaat impact te creëren, dan moet je dicht bij de consument komen. Je moet als merk iets doen. Om nou iedereen op te bellen, dat is lastig. Het inschakelen van interactieve media is niet meer dan logisch."

De zorgverzekeraar probeert met de campagne ‘Doe maar gewoon, dan doe je al gezond genoeg’, onrust te ontzenuwen over gezondheidsproblemen. Woerde: "De consument kan online vragen of de zorgverzekeraar de onrust wegneemt. Vragen worden getest op eigen werknemers bij De Friesland Zorgverzekeraar. Bijvoorbeeld wanneer iemand ergens heeft gehoord dat het lopen op slippers erectieproblemen oplevert."

Volgens Woerde kom je met het testen op werknemers ‘dicht bij de consument’: "De campagne voor Coca-Cola is hetzelfde. Alleen daarbij gebruikt de consument de mobiel."

Het bureau rekent op een prijs: "Kansberekeningtechnisch zouden wij twee prijzen in de wacht moeten slepen. Ik ben blij wanneer we meer dan twee krijgen. Ik hoop met name dat onze campagne voor Rexona gaat winnen."  Door de campagne ‘Zweet jezelf naar Beijing‘, voor Rexona for Men, genomineerd in twee categorieën, ontwikkelde Lemz de zweedmeter, een offline gadget waarvan de bewegingsstanden dagelijks online bijgehouden konden worden. "Deze heeft het bij de SpinAwards niet gered, daar snap ik niks van. Het is een schoolvoorbeeld van hoe je mensen in beweging moet krijgen en een klassiek voorbeeld van integratie van media. Deze case heeft niet de aandacht gekregen die het verdient. Als ‘Zweet jezelf naar Beijing’ wint, dan winnen we als bureau."

Andere campagnes van Lemz die genomineerd zijn, zijn ‘IKEA Husselen‘ en ‘GoedeMorgen! Spoort niet-ontbijters op’. De winnaars in de 10 categorieën worden woensdag bekend gemaakt.

Deel dit bericht

1 Reacties

Erectiemiddelenshop

Goed initiatief om te doen, erectieproblemen blijft toch een lastig onderwerp om over te praten.

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond