Deel dit artikel
-

Nederland: veel MP3-spelers, weinig digitale tv

Bijna de helft van de Nederlanders (45 procent) heeft een MP3-speler of iPod. Daarmee loopt ons land voor op andere landen in Europa, zo blijkt uit onderzoek van Intel onder inwoners van zeven Europese landen. In geen van de onderzochte landen is het gebruik van digitale televisie zo laag als in Nederland.

In mei en juni van dit heeft jaar heeft Intel een onderzoek laten uitvoeren door Consumer Analysis Group. Gisteren maakte Intel de resultaten openbaar (pdf van onderzoek). Het onderzoeksbureau kreeg de opdracht om de houding van Europeanen ten aanzien van technologie te onderzoeken. In totaal ondervroeg het bureau 6075 mensen tussen 18 en 65 jaar in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië, Zweden, Spanje, Duitsland en Nederland. Respondenten zonder thuis-pc of mobiele telefoon waren uitgesloten van deelname.

Van de onderzochte Nederlanders, in totaal 501, staat 19 procent terughoudend of wantrouwend tegenover nieuwe technologie. Het grootste deel van de Nederlandse respondenten zegt ‘zich goed te voelen’ bij nieuwe technologie (66 procent). Duitsers voelen zich een stuk minder vertrouwd met nieuwe technologie, bijna de helft van de respondenten is hierover niet enthousiast of heeft zelfs een aversie. Zij voelen zich niet vertrouwd in een omgeving vol met MP3-spelers, computers en mobiele telefoons, schrijven de onderzoekers.

Het Verenigd Koninkrijk heeft met 85 procent verreweg het grootste aantal bezitters van een digitale tv. Nederland loopt achter in Europa, minder dan 30 procent is in het bezit van satelliet- of digitale tv. Daarentegen is in geen van de onderzochte landen het aantal mensen dat een autonavigatiesysteem (17 procent) of MP3-speler of iPod bezit zo hoog als in Nederland.

Opmerkelijk is dat de populariteit van online winkelen, op Spanje en Frankrijk na, in geen van de onderzochte landen zo laag is als in Nederland. Van de Nederlandse respondenten geeft 45 procent aan minstens één keer een aankoop gedaan te hebben op internet. Een stuk minder dan het Verenigd Koninkrijk (77 procent) of Duitsland (74 procent).

Deel dit bericht

1 Reacties

ben solleveld

Een mogelijke reden dat in Nederland de populariteit van online winkelen zo laag is ligt in de angst die nederlandse banken gezaaid hebben om online met je credit card af te rekenen. De fraudekans is niet groter dan offline maar de banken hadden toen al plannen voor een nieuw betalingssysteem (dat dan wel veilig zou zijn) en hadden daarmee belang deze angst te voeden. Dit is mij ooit verteld door een freelance consultant afkomstig uit de bankwereld.

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond