Deel dit artikel
-

Nieuwe financiering voor Business.com

De Amerikaanse zoekmachine voor bedrijven Business.com heeft een nieuwe investering gekregen van 10 miljoen dollar. Investeerder Benchmark Capital nam eerder ook belangen in Red Hat, Juniper Networks en eBay.

Business.com ging in 2000 van start als zoekmachine voor het vinden van bedrijven. Het bedrijf kwam voort uit de technologie-incubator eCompanies. Grote investeerders zagen veel in het idee om bedrijf vindbaar te maken op internet om op die manier bedrijvigheid te stimuleren. Business.com kreeg tijdens de eerste ronde financiering 61 miljoen dollar van onder meer Financial Times Group en McGraw-Hill.

Na de start verging het Business.com zoals veel internetbedrijven die startten in 2000. De omzet groeide wel, maar winst liet wat langer op zich wachten. Business.com zag kans het te redden. Het zegt dat er in de afgelopen vier jaar gemiddeld 150 procent omzetstijging per jaar is geboekt. In de afgelopen anderhalf jaar was er sprake van winst en was het bedrijf cash-flow positief.

De opleving van de ‘search economy’ doet bij investeerders de interesse voor Business.com weer toenemen, zo lijkt het. Op dezelfde manier als Google en Overture geld verdienen aan het plaatsen van reclamelinkjes bij zoekresultaten, doet Business.com dat ook, maar dan bij voornamelijk zakelijke websites. Klanten zijn onder meer Forbes, Inc., Financial Times en News.com.

De nu verworven 10 miljoen dollar nieuw kapitaal zal door Business.com vooral aangewend worden voor “investeringen in technologie, productontwikkeling, sales en marketing”, zo maakte het bedrijf bekend. De nieuwe investeerder Benchmark Capital beheert een fonds van 2 miljard dollar en heeft verder geinvesteerd in onder meer Red Hat en eBay.

De interesse bij investeerders voor online uitgevers is dit jaar gestegen. In juni kreeg uitgever TechTarget 70 miljoen dollar van Technology Crossover Ventures en Polaris Ventture Partners, het was de op twee na grootste investering dit jaar (online broker OptionsXpress kreeg eerder 90 miljoen dollar, online marketingbureau Fastclick kreeg vorige week 75 miljoen dollar). TechTarget is winstgevend, maar wil met het nieuwe kapitaal de Chinese markt veroveren.

Ook is een vc-fonds in de maak waarbij ook U2-zanger Bono betrokken is. Elevation Partners wil 1 miljard dollar onder beheer zien te krijgen en dit geld investeren in bedrijven voor digitale media en entertainment. De dagelijkse leiding bij dit fonds is in handen van Fred Anderson, voormalig cfo van Apple, en John Riccitiello, voormalig president bij gamesfabrikant Electronic Arts.

Deel dit bericht

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond