Deel dit artikel
-

Personalisatie centraal bij advertentieplatform MSN

Met zijn nieuwe advertentieplatform Ad Center wil Microsoft zich vooral onderscheiden door in te spelen op de informatie die het bedrijf heeft over de gebruikers van MSN en Windows Live diensten. Dat blijkt uit de woorden van Blake Irving, vice president van Windows Live Platform. Ad Center moet hét centrale advertentieplatform worden dat adverteerders de mogelijkheid geeft om aanwezig te zijn op alle toepassingen van Microsoft, zoals MSN, Xbox Live en Windows Live.

“We ontwerpen een advertentieplatform waarmee we onze gebruikers op de meest relevante plaatsen en plekken kunnen bereiken,” zei Irving vannacht tijdens de SAS, een jaarlijkse bijeenkomst voor adverteerders en partners van Microsoft op het hoofdkantoor van Microsoft in Redmond. “Onafhankelijk van waar een gebruiker is, op kantoor als hij Office Live gebruikt of in zijn vrije tijd als hij een game speelt, willen we adverteerders de mogelijkheid bieden om advertenties te tonen.”

Adverteerders krijgen met het advertentieplatform, dat een stap verder gaat dan de advertentiesystemen van Google en Yahoo, de mogelijkheid om internetters te bereiken in hun, zoals Irving dat noemt, ‘egosysteem.’ Met die term doelt Irving op de persoonlijke en sociale ruimte die een internetter voor zichzelf ‘bouwt’ op internet. Met Windows Live probeert Microsoft zo’n ‘egosysteem’ op te zetten.

Windows Live is, legt Irving uit, een antwoord op het fenomeen dat internetters ‘zelf in controle willen zijn’ en internet gebruiken om hun persoonlijkheid vorm te geven. Daarmee is Windows Live volgens hem duidelijk anders dan het MSN-platform, dat geprogammeerde, vooraf geselecteerde content, aanbiedt. Irving: “MSN en Windows Live zijn twee verschillende werelden, bedoelt voor andere type mensen.” Tussen de twee platforms bestaat echter geen harde grens. “Mensen kunnen bijvoorbeeld content van MSN op hun Windows Live pagina plaatsen.”

Wereldwijd zijn er volgens Irving zo’n 400 miljoen MSN-accounts. “De informatie over gebruikers van die accounts, geeft ons de mogelijkheid om een groot publiek te bereiken met zeer uiteenlopende kenmerken.” Met Windows Live, een enkel platform waarmee gebruikers online activiteiten kunnen verzamelen en koppelen zoals e-mail, messenging en blogging, definiëren gebruikers zélf wie ze zijn en welke interesses ze hebben. Die informatie is ‘input’ voor het advertentiesysteem dat zo relevante advertenties kan koppelen , zegt Irving.

MSN Ad Center wordt langzaam uitgerold. In onder meer de Verenigde Staten en Frankrijk is het systeem, dat nog in ontwikkeling is, met een nog relatief beperkte groep gebruikers van start gegaan. Vandaag kondigt MSN aan dat Ad Center nu ook officieel in het Verenigd Koninkrijk van start gaan. Het is nog niet bekend wanneer Nederland aan de beurt is.

Deel dit bericht

2 Reacties

Ricardo

Dit vindt ik nou eng, Microsoft loopt nu eigenlijk te zeggen: wij willen alles weten van de gebruikers, om ´relevante´ advertenties tonen. Hoe zit het dan met de privacy van de gebruikers? Die lijkt mij hier zwaar in het geding.

RM

Microsoft weet al veel over haar gebruikers. het is nu alleen nog zaak omdaar passende advertising bij te plaatsen…

Plaats een reactie

Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond