Tele2 Nederland: minder klanten, meer omzet

Tele2 Nederland wist in 2008 met minder klanten meer omzet te realiseren. Het Zweedse moederbedrijf boekte in het vierde kwartaal een nettowinst van 85 miljoen euro, mede dankzij betere marges.
Dat blijkt uit de kwartaalcijfers die het bedrijf vanochtend presenteerde. Het bedrijf spreekt vanwege de mondiale economische tegenwind geen financiële verwachtingen uit, maar denkt dat het als aanbieder van goedkoop bellen en internetten kan profiteren van het groeiend aantal koopjesjagers.
In Nederland focust Tele2 meer op winstgevenheid dan op het vergroten van marktaandeel. Die strategie lijkt zich uit te betalen.
De winst voor rente en belasting steeg in 2008 tot 6,4 miljoen euro. Het jaar ervoor schreef Tele2 nog rode cijfers met 26,5 miljoen euro negatief resultaat. Het bedrijfsresultaat steeg in een jaar met 32 procent tot 120 miljoen euro.
De Nederlandse omzet over heel 2008 kwam uit op 652 miljoen, een toename van 51 miljoen in een jaar. Ongeveer de helft daarvan kwam uit de verkoop van ADSL-abonnementen.
Het aantal Nederlandse klanten liep terug van 1,39 miljoen naar 1,2 miljoen. Het merendeel van hen, 458.000, is een mobiele belklant. Dat zijn er 112.000 minder dan eind 2007. Het aantal klanten dat breedbandinternet afneemt steeg daarentegen met 44.000 tot 368.000. Tele2 boekt daar hogere winstmarges mee.
Hoeveel Nederlanders televisie kijken via Tele2’s netwerk meldt het bedrijf niet meer.
Het internationale concern Tele2 zag het aantal klanten met 1,1 miljoen groeien tot 24,5 miljoen, onder wie 17 miljoen mobiele bellers en 4,9 miljoen telefonieklanten op het vaste net. Breedbandinternet wordt internationaal door slechts zo’n 5 procent van alle klanten afgenomen: 1,2 miljoen.
Vorige week kreeg het concern Tele2 nog een kredietfaciliteit van 1,1 miljard euro.
Update 16u53: bedragen gecorrigeerd naar correcte wisselkoers van de Zweedse Kroon en de Euro.
Foto: meanestindian (cc)
Plaats een reactie
Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond